YEREL
Giriş Tarihi : 28-06-2021 10:45   Güncelleme : 28-06-2021 10:47

Seyahat programları başladı

Artvinli TV’de yayınlanan “Artvin de Esnaf Olmak” programına Atabarı Turizm Şirketi sahibi Erhan Gazihan konuk oldu.

Seyahat programları başladı

Turizmi yaşatmaya çalışıyor

Artvin’de yıllardır turizm sektörüyle ilgilenen Gazihan, Atabarı turizm seyahat acentesi olarak Artvin turizmini geliştirmek ve Artvin’i diğer illere ve ülkelere tanıtmak için elinden geldiği çabayı sarf ettiğini ifade ederek, “İş hayatıma Centreal sektörüyle başladım daha sonra turizm acentesi kurarak faaliyetlerimize devam ettik. Artvin çok farklı ve güzel bir coğrafyası olan bir il olduğundan dolayı bende bir motosiklet sevdası var. Bu yüzden “Artvin Motosiklet Spor Kulübü Derneği” adında bir dernek kurduk. Derneğin şu an ki başkanı benim. Bugüne kadar Moto Fest adıyla dokuz tane motosiklet festivali gerçekleştirdik. Dernekte Artvin’e bağlı seksen tane aktif üyemiz var. Mevcut üyelik taleplerimiz bulunuyor bu taleplerle beraber 100’ü geçeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“1 Haziran ile programlar başladı”

1 Haziran açıklamasıyla çeşitli programlar yapmaya başladıklarını söyleyen Gazihan, “Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere dışarıdan gelen misafirlere Artvin’i tanıtmak maksadıyla günübirlik programlarımız başladı. Güzel bir şekilde organizasyonlarımız gerçekleştiriliyor. Sayı bizim için çok önemli olmuyor, misafirlerin geldikleri bir grup varsa kendilerine özel program yapabiliyoruz. Misafirlerimizi pandemi şartlarında çok kalabalık ortamların olmadığı yerlere götürüyoruz. 20 kişilik aracımıza 10 kişi binebiliyor. Turizm acentesi olmamızdan kaynaklı ben ve diğer personeller covid-19 aşısını yaptırmış bulunmaktayız. Araçlarımız sürekli dezenfekte ediliyor. Bizlerde elimizden geldiği kadar araçlar da ki müşteri, misafir sayısını az tutmaya çalışıyoruz. Bu anlamda misafirlerimizin tereddüt etmesine gere yok” dedi

Ortalama fiyatlar

Günübirlik programların ortalama 80 TL gibi bir fiyatı olduğunu belirten Gazihan, “Konaklamalı programlarda misafirlerin konaklayacakları tesise ve programın bir tık içeriğine göre ister istemez fiyatlar değişiyor. Ortalama dört günlük konaklamalı bir program 1500 TL gibi ücrete tekabül ediyor. Programlarımız ister Artvin’de yaşayan insanlar için ister gruplarla dışarıdan gelen insanlar için farketmiyor. Otellerde konaklayan misafirlerimizi de otelden alıp program bitiminde yine otellerine bırakıyoruz. Bunun yanı sıra sırf gezi programı için dışarıdan gelecek misafirlerimiz için onlara özel iki gece üç gün ile başlayıp sekiz güne kadar programlar yapabiliyoruz” diye konuştu.

“Bu sene safari programları yapıyoruz”

Gazihan, bu sene ağırlıklı olarak jeep safari programları yaptıklarını ifade ederek, “Bunlar için yedi kişilik jiplerimiz var. Araç yedi kişilik olmasına rağmen hem rahat ve konforlu seyahat edebilmeleri için hem de pandemi dolayısıyla maksimum dört misafir kabul ediyoruz. Bu programların diğer programlardan en önemli farkı da mümkün olduğunca asfaltta gezmiyoruz. Misafirlerimizi yeşil yol dediğimiz güzergahlarda gezdiriyoruz. Örneğin basit bir rota söylemek gerekirse Trabzon’dan aldığımız müşteriyi çifteköprü tarafına getirip o bölgeyi gördükten sonra rapopeni adında bir yaylaya götürüyoruz. Grup eğer beş altı kişiyi geçmezse yani iki araçlık bir grupsa misafirlerimiz o gün yaylada köy evinde konaklıyorlar. Daha sonra salitban dediğimiz yayladan Yusufeli Bıçakçılar köyüne iniyoruz. Adrenali seven müşteriler için ise rotayı daha farklı yerlerde oluşturabiliyoruz” dedi.