YEREL
Giriş Tarihi : 06-10-2021 20:12   Güncelleme : 06-10-2021 20:12

SEYİTLER DOLMUŞ KOOPERATİFİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

SEYİTLER DOLMUŞ KOOPERATİFİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla ve Artvin Çoruh Üniversitesinin yüz yüze eğitime geçmesiyle birlikte öğrenciler Artvin’e geldi. Üniversitenin seyitler yerleşkesine hizmet veren dolmuşçular kooperatifi, eğitim yılı için yeni kararlar aldı. Öğrenciye 4 lira olan ücret tarifelerini 3 lira 50 kuruşa indirdiklerini aktaran kooperatif başkanı Erdem Bucak, “Türkiye’de benzeri olmayan bir uygulamayı da hayata geçirerek ihtiyaç sahibi öğrencilerden eğitim dönemleri boyunca ücret almayacağız” dedi.

Öğrencilerin gelişiyle ilgili yeni kararlar almak üzere üyeleriyle toplantı yapan seyitler dolmuşu kooperatifi başkanı Erdem Bucak, fiyat tarifelerinde değişiklik yaparak 4 türk lirası olan dolmuş ücretlerini öğrencilere kolaylık olsun diye 3 lira 50 kuruş olarak güncellediklerini aktardı.

Toplantıda şoförlerin dikkat etmesi gereken kuralları yeniden gözden geçirdiklerini bildiren Bucak, “şoförlerimiz bir devlet kurumuna alım şartları ne ise biz de onları uyguluyoruz. Yaşından tutun da psikolojik raporlarına kadar her şeyine dikkat edip dosyalıyoruz.  Saç sakal kesimine dikkat etmeleri de gerekiyor. Dikkat etmeyen şoförlerimiz kooperatif hesabına 40 lira para bağışında bulunuyor. Aynı hatayı tekrar ederse bu sefer iki katı miktarda bağışta bulunuyor” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin gelişiyle birlikte hareket dakikalarını 8 dakikadan 4 dakikaya düşürdüklerini belirten kooperatif Başkanı Bucak, “Daha önceki komisyon kararımızda köprübaşında indi bindi yapabiliyorduk bu seferki komisyon kararımızda kampüs önüne kadar çıkacak dolmuşlarımız. Pandemi sürecinde öğrenci olmadığı için 8 dakikada bir araçlarımız hareket ediyordu şimdi bu süreyi 4 dakikaya indirdik. Her 4 dakikada bir aracımız seyitlere hareket ediyor. Araçlarımızda yığılma olmaması için 2 görevlimiz var biri kampüs önünde bekliyor okul ara verince yoğunluğa göre 3-4 araba isteyebiliyor. 4 dakikayı beklemek zorunda olmuyor bu gibi durumlarda” ifadelerini kullandı.

İhtiyacı olan öğrencilere taşıma hizmetini ücretsiz verdiklerini, benzer uygulamayı her sektördeki tüm esnafın da yapması gerektiğini belirten Erdem Bucak, “Öğrenciye yönelik çok önemli bir şey daha yaptık. Türkiye’de hiçbir kooperatifte olmayan ihtiyacı olan öğrenciyi tespit edip dolmuşumuza binmek için kullanacağı ücretsiz kart veriyoruz. KYK yurt müdürlerimiz tespitte bize yardımcı oluyorlar. Öğrenci ister 2 yıl ister 4 yıl okusun tamamen ücretsiz taşıma hizmeti veriyoruz. Memleketine gittiği zaman otobüs biletini de biz alıyoruz” diye konuştu.

Erdem Bucak 2021-2022 yıl dönemini kazasız belasız hastalıksız bir şekilde geçirme temennisinde de bulundu.

HATİCE DİLER