YEREL
Giriş Tarihi : 24-12-2021 10:52   Güncelleme : 24-12-2021 10:52

“Sihirli Değnek Sizin Elinizde”

“Sihirli Değnek Sizin Elinizde”

‘Bir Değişim Yolculuğu’ sloganıyla yola çıkan yaşam koçu Hacer Kadıoğlu Özdemir, yaşam, eğitim ve spor koçluğu vereceği Vizyon Koçluk Merkezini açtı.

Artvin’de ilk kez hizmet verilecek olan alanda girişimde bulunan yaşam, eğitim ve spor koçluğu yapan Hacer Özdemir, ofisinin açılış töreninde yaptığı konuşmada “Paylaşalım, yılmayalım, yıkılmayalım hayat başarısızlıklarla dolu da olsa her zaman mücadele etmek çok önemli. Her zaman sıfırdan başlayabiliriz, yeniden doğabiliriz her şeyi yapma gücümüz var yeter ki inanalım, yeter ki kendimize güvenelim. Sihirli değnek sizin elinizde başkasının elinde değil hayatınızı siz doğruyöneteceksiniz. Gelin ben söyleyeyim siz yönetin başarıya ulaşalım” dedi.

Eğitim, yaşam ve spor koçluğunu bir arada barındıran Vizyon Koçluk ofisinin sahibi Hacer Kadıoğlu Özdemir, yaşam koçluğunun yanında spor koçluğu da yapıyor. Spor Koçu olmaya tenis kortu sporcusu olan çocuğunun psikolojik olarak başarısızlıklardan etkilendiğini ve buna profesyonel çözüm üretmek için eğitimler alarak karar verdiğini söyleyen Hacer Özdemir, “Zaten eğitimciyim üç çocuk annesiyim, iyi bir hocayım öğrencilerimin hem ablasıyım hem hocasıyım hem annesiyim her şeyiyim. Bir kızım kort tenisi oynuyor onunla turnuvalara gidiyoruz turnuvalarda maçta mental olarak düşüyor psikolojik olarak yıpranıyor anneyim dayanamıyorum. Sporu bıraksa çok seviyor, psikolojik olarak zarar görmeye başladı. Sporcu koçu olabilir miyim diye araştırma yaptım sporcu koçluğu eğitimleri de aldım onu da tamamladım. Şimdi yaşam koçluğu üst seviye eğitimleri alıyorum” diye konuştu.

“Burada bizim temel amacımız insanların hayatlarını daha kaliteli hale getirmek, hayata daha pozitif bakmak ve pozitif yönlerini görmelerini sağlamak mutsuzluğun kaynağına inmek daha doğrusu insanlara yeni yollar açmak” diyen Özdemir, “Vizyon koçluk ismini birçok koçluk bir arada olduğu için koyduk yoksa kendi ismimle de açabilirdim. Yaşam eğitim ve sporcu koçluğu bir arada olduğu için böyle oldu. Eğitim için konuşacak olursak eğitimde de bir öğrenci neden başarısız olur neden konsantre olamaz, neden ders çalışmak istemez, neden gelecek hedefleyemez, neden sınav kaygısı başarısızlık duygusu yaşar? Bizler çok akıllı varlıklarız bunun için özel yeteneklere ihtiyacımız yok. Gayet yüksek becerilere sahipken bunu neden değerlendiremediğimizi öğrencilere daha iyi anlatmak için eğitim koçluğu yapacağız. Sporcu koçluğunda da bir sporcunun spor müsabakalarında gerek tek başına gerekse gurup halindeyken neden oradaki stresi yönetemediğini, neden başarısızım, yapamayacağım duygusuna kapıldığını bunların temeline inerek yavaş yavaş kişinin aklından çıkararak başarıya daha yakın daha kolay ulaşmasını sağlıyoruz. Artvin’de bu ilk olacak. Daha doğrusu civar illerde de görmedim. İlk olmasının da açılışa çok büyük katkısı var hem de yaşam eğitim ve sporcu koçluğunun hepsinin bir arada olması buraya gelen bir annenin hem kendine hem çocuğuna aynı anda yollar araması güzel olacaktır. Hem başarıyı hem eğitimi hem yaşamla ilgili sıkıntıları kompleks bir şekilde halledebiliriz. Burayı açmadan öncede arkadaşlarıma yapmış olduğum destekler var. Açılışı bekleyen danışmanlarım da var uzaktan online olarak bu konuda talep eden insanlar da var. Gelin çay kahve içelim dertlerimizi paylaşalım, yılmayalım, yıkılmayalım hayat başarısızlıklarla dolu da olsa her zaman mücadele etmek çok önemli. Her zaman sıfırdan başlayabiliriz yeniden doğabiliriz her şeyi yapma gücümüz var yeter ki inanalım yeter ki kendimize güvenelim. Sihirli değnek sizin elinizde başkasının elinde değil. Siz doğruyöneteceksiniz. Gelin ben söyleyeyim siz yönetin başarıya ulaşalım” ifadelerini kullandı.

Açılışa katılan ve burada konuşma yapan Ticaret Odası Başkanı Seçkin Kurt, yaşam koçluğunun önemine vurgu yaptı. Kurt konuşmasında, “Bu açılışa katıldığım için Bende çok heyecanlıyım. Biliyorsunuz bir ekonomik sorunlar içinden geçerken bu tip açılışlar ilin çıtasını çıkartmak için çok önemlidir. Gelirken ne açılışı olduğunu sordum dediler ki yaşam koçluğu. Birkaç arkadaşımıza da açılış var dediğimiz de ne açılışı diye onlar bana sordu dedim bir yaşam koçu merkezi açılıyor Artvin’de. Böyle bir soru işaretli baktılar. Demek ki ilimizin çok da tanımadığı ama hem ilimizin hem ülkemizin gerçekten çok büyük bir ihtiyaç duyduğu alanı Hacer Hanım dolduracak inşallah. Biliyorsunuz hepimiz doğar büyürüz yeteneklerimize göre hareket etmek isteriz.Amabirçoğumuz ailemizin istediği yönde eğitim alırız yeteneğimizin olmadığı alanlarda hayatımızı devam ettirir ve bitiririz. Faydalı olamayacağımızı alanlarda da ömrümüzü geçirmiş olabiliriz ama eğer gerek çocuk yaşta gerek eğitim alırken bu noktalarda buraya danışırsak aslında bizim yeteneğimizin ne olduğunu çok daha net bir şekilde bizlere gösteren ve bu şekilde hayatımızı devam ettirip hem kendimize hem ilimize hem de ülkemize çok da faydalı olabileceğimiz eğitim merkezi burası. Bu noktadaözellikle bu açılışı bütün Artvinliler duymalıdır. Hacer hanım ile muhabbet ettik yaşam koçluğunun sonuna kadar hak eden bir eğitimden geçmiş zaten birçok sertifika ile beraber bu ofise açmış burada emek var alınteri var.Gerçekten sizler için kendisinin daracığında çok güzel bilgiler var umarım bütün Artvinliler en azından yılda bir saatini ayırır ve güzel bir sohbetle beraber çocuklarımızı nasıl eğitmemiz gerektiğini kendinizi nasıl eğitmemiz gerektiğini, yeteneğimizin ne olduğunu hangi konuda ilerlememiz gerektiğini net bir şekilde gösterecektir” şeklinde konuştu.