KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 02-11-2022 10:44   Güncelleme : 02-11-2022 10:46

Şiir ve müzik aynı sahnede

Şiir ve müzik aynı sahnede

Şair yazar Ataol Behramoğlu ve Müzisyen Haluk Çetin, Karadeniz Buluşmaları programı kapsamında Artvin’de gelerek izleyicilere müzik ve şiir dolu bir gece yaşattılar.

Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Ataol Behramoğlu, yaşadıklarımızdan öğrendiklerimizi bizlere yeniden hatırlattı.

Ülkenin dört bir yanından yüzbinlerce insana ulaşan ikili Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin, şiir müzik yolculuğu için Artvin’e geldi. Gerçekleştirilen etkinlikte ünlü şair Ataol Behramoğlu şiirlerini okudu.Müzisyen Haluk Çetin de, Behramoğlu’nun şiirlerinden bestelediği şarkıları seslendirdi.

Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin, Tekin Yayınevi tarafından Patika Kitabevi ev sahipliğinde Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle sanatseverlerle buluştu.

Müzikle şiirin iç içe olduğu etkinlikte kitapseverler Behramoğlu’na kitaplarını imzalatma imkânı buldu. Etkinlikte aynı zamanda Behramoğlu’nun Köprülere Şiirler kitabının tanıtımı yapıldı.

Etkinliğe Belediye Başkanı Demirhan elçin, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, SOL Parti İl Başkanı Mehmet Fatih Keskin, Artvin Baro Başkanı Ayla Varan, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan ve yurttaşlar katıldı.

 

Gündem ArtvinGündem Artvin