YEREL
Giriş Tarihi : 17-06-2022 12:03   Güncelleme : 17-06-2022 12:03

“Sınav Günü Sokaklarda Sükûneti Sağlamalıyız”

“Sınav Günü Sokaklarda Sükûneti Sağlamalıyız”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yarın yapılacak olan YKS sınavı için vatandaşların okul çevrelerinde sessiz olmaları gerektiği konusunda uyarı yaptı.

Palandöken, “1 yıl boyunca öğretmeninden öğrencisine, kantinci esnafımızdan servisçi esnafımıza kadar her kesim için zor bir eğitim öğretim yılını geride bırakıyoruz. Öğrencilerimiz yeni döneme başarılı girmek için yaz tatilinde bol bol dinlenmenin yanı sıra ders çalışmayı da unutmamalı. Lise öğrencilerinin hayallerindeki meslek hedeflerine ulaşması için bu hafta sonu girecekleri olan Yükseköğretim Kurumları Sınavında başarılı olmasını diliyor, vatandaşlarımıza sınav esnasında okul çevrelerinde ses yapmaması gerektiğini hatırlatmak istiyorum” dedi.

YKS’ye Bu Yıl Daha Fazla Aday Girecek Trafiğe Dikkat Edelim

“Hayallerindeki mesleğe ulaşmak için son ve en önemli virajlardan birisi olan üniversite sınavında adaylarımız dikkatli olmalı” diyen Palandöken, “Geçen yıla göre YKS’de bu yıl 635 bin 522 kişilik bir artış var. Bu artışın doğuracağı en büyük sorun trafik olacaktır. Bu yüzden adaylar sınava gireceği okulu önceden gidip görmeli, sınav günü herhangi bir sorun yaşamamak için saatinden önce okul önlerinde olmalıdır. Hayatlarına çizecekleri yol için önemli olan bu sınavda sınava girecek herkes için hafta sonu belediye çalışmalarına ara verilmeli, düğün konvoylarının çaldıkları kornalar ile dikkat dağınıklığı oluşturmayarak adayların 1 yılını heba edecek girişimlerde bulunulmamalıdır. Adaylarımızın ülkemize katkı sağlayacakları meslekleri icra etmeleri umuduyla dönüm noktası olan bu sınavda emeklerinin karşılığını almasını diliyorum. Bununla birlikte okulların kapanmasıyla şehirlerarası yolculuklar da artıracaktır. Olası kazalara mahal vermeden karayollarında tüm kurallara uymalıyız” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi