YEREL
Giriş Tarihi : 02-06-2021 11:44   Güncelleme : 02-06-2021 11:44

Sokak hayvanları Allah’ın sessiz kullarıdır

Onur Saç Dizayn’ın Onur Büyükçalışkan’ın başlatmış olduğu sosyal sorumluluk projesi adı altında gerçekleştirilen sokak hayvanlarına yardım kampanyasına Mustafa Özdemir öncülüğünde Filinta Hair Style çalışanlarının tamamı katıldı.

Sokak hayvanları Allah’ın sessiz kullarıdır

Mustafa Özdemir başlatılan yardım kampanyası hakkında “ sokak hayvanları Allah’ın sessiz kullarıdır” dedi.  

Özdemir yardım kampanyasına ilişkin yaptığı açıklamada; “15 senedir erkek kuaförlüğü yapıyorum. 15 yıldır da bayan kuaförlüğü yapan Onur Saç Dizayn yani Onur Büyükçalışkan arkadaşımızın başlatmış olduğu sosyal sorumluluk projesi adı altında sokak hayvanlarına destek amaçlı yiyeceğine, içeceğine, sağlığına destek olmak 1 günlük akşama kadar kazandığımız parayı ciroyu Haydiko derneğine bağışlayacağız.

Biz yaradanı sev yaradandan ötürü düşüncesi içindeyiz. Her türlü desteği vermek istiyoruz. Her ay olmasa da 5 6 ayda 1 yani senede 2 defa yapmayı düşünüyoruz. Buradan diğer duyarlı esnaf arkadaşlarımıza örnek teşkil olmasını umut ediyorum. En azından 12 esnaf bir araya gelip hepsi farklı farklı aylarda sokak hayvanları için bağış yapsa hem derneğin düzenli geliri olur sokak hayvanlarının sağlığı için, yiyeceği, içeceği için düzenli para sağlanmış olur. Umarım Onur arkadaşımızın başlatmış olduğu bu kampanyaya diğer esnaf arkadaşlardan katılımda artar da sokak hayvanları hiç değilse mama veya sağlık sorunu yaşamaz.

Sokak hayvanları için kimin ne kadar gücü yetiyorsa o kadar yardım etmeli diye düşünüyorum. Çünkü bu sokak hayvanlarından sadece Haydiko Derneği veya Artvin Belediyesi sorumlu değil. Hepimiz sorumluyuz. Esnaf sorumlu, vatandaş sorumlu, iş adamları sorumlu aklınıza gelebilecek herkesin sorumluluğu var. Hayvanlar Allah’ın yeryüzündeki sessiz kullarıdır. Onlarında üzerimizde hakkı var. Onlara dinimizce de destek olmak zorundayız. Herkesin bu bilinçte olmasını umut ediyorum.

Sokak hayvanları için böyle güzel bir kampanya başlatan ve bizimde sokak hayvanları için bir yardımda bulunmamıza vesile olan Onur Büyükçalışkan arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Umarım bu başlatılan kampanyaya diğer esnaflarımızda katılımda bulunur. Bir teşekkürü de benimle birlikte çalışan diğer arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Süleyman Özdemir ve Emre Alkan iş arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlarıma sosyal sorumluluk projesine bahsettiğimde ikisi de düşünmeden kabul etti. Bu davranışta oldukları için çok mutlu oldum” ifadesini kullandı.