YEREL
Giriş Tarihi : 13-01-2022 11:44   Güncelleme : 13-01-2022 11:44

Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

Bem-Bir-Sen Artvin İl Özel İdaresi Memur Çalışanlarının Yüzünü  Güldürdü

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent USLU, Artvin Valisi Yılmaz DORUK ile SDS (Sosyal Denge Sözleşmesi) İmzaladı.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu ve Artvin İl Başkanı Erdal Genç, Artvin Valisi Yılmaz Doruk ile memurların haklarında iyileştirme yapılmasını öngören Sosyal Denge Sözleşmesini imzalandı. 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan sosyal denge sözleşmesi ile Artvin İl Özel İdaresi bünyesinde görev yapan memurların mali ve sosyal haklarında önemli kazanımlar elde edildi.

Memurların haklarında iyileştirme yapılmasını öngören Sosyal Denge Sözleşmesinin hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulunan Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Uslu, “Bu sözleşmenin teşekkürü yapacağımız hizmetlerle olacaktır. Devletimize, milletimize, vatanımıza, bayrağımıza hep birlikte hizmet edeceğiz. Bizim şiarımız budur. Bu zor şartlarda elini taşın altına koyan, bugüne kadar olduğu gibi desteğini esirgemeyen Valimize ve ekibine sendikamız, memurlar ve memur aileleri adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İmkanlar doğrultusunda her daim çalışanların yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade eden Vali Yılmaz Doruk, sözleşmenin çalışanlar adına hayırlı olmasını temenni etti. Genel Başkan Levent Uslu ve İl Başkanı Erdal Genç'e teşekkürlerini ileten Doruk, “Memurlarımızın hakları noktasında en iyisini yapmaya çalıştık. Sahadaki yüzümüz olan çalışanlarımız mutlu olmadan hizmetlerimizi verimli bir şekilde yerine getirmemiz mümkün değil. Bu bilinçle yaklaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Artvin Valiliği toplantı salonunda düzenlenen imza törenine Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu ve İl Başkanı Erdal Genç’in yanı sıra Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Genel Başkan Yardımcımız Recayi Karslı, İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdurrahman Anlaş, Genel Sekreter Yardımcısı Muhammet Çakmak, Trabzon İl Başkanımız Muammer Şahin, Kars İl Başkanımız Mithat Beyribey, Ardahan İl Başkanımız Fedai Çoban, Artvin İl Başkan Yardımcılarımız Ergül Atak, Gökhan Polat, Cevdet Özçelik, Selahattin Bilgin ve Kadın Komisyonu Başkanı Dilek Kılıç Altun 'da katıldı.

Ayla ALKAN