SİYASET
Giriş Tarihi : 02-11-2022 10:45   Güncelleme : 02-11-2022 10:46

Soydan: “Türkiye Kongre Gördü”

Soydan: “Türkiye Kongre Gördü”

Saadet Partisi Artvin İl Başkanı Gültekin Soydan, partisinin genel merkez kongresi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Soydan kongre hakkında yaptığı değerlendirmede “Geçtiğimiz Pazar günü Ankara; sevgi, saygı ve kararlılığın hâkimolduğu heyecan yüklü bir kongreye ev sahipliği yaptı. Merhamet veşefkat sahibi yüreklerden, milletimize ümit veren seslerin duyulmasınaihtiyacın hissedildiği bir atmosferde gerçekleşen bu muhteşem kongreçok anlamlıydı. Dikkatler, samimi ve milletimize hizmet aşkıyladopdolu olan Saadet Partisi'ne çevrildi. Millî Görüşçüler siyasetinmillete hizmet aşkı ve çözüm bulma sanatı olduğunu gösterdiler.Türkiye kongre gördü” dedi.

“Türkiye'nin dört bir köşesinden gelip toplanan Milli Görüş erleri tekses, tek yürekti. Hak davada el titremesi olmadan tam bir kararlılıkladurabilmek her insana nasip olmazdı.” diyen Soydan konge hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “Genel Başkan TemelKaramollaoğlu, bu "nasipli" insanlara ümit dolu sözlerle seslendi:"Baharı müjdeleyen çiçekler... Hoş geldiniz!Yolundan ve sözünden dönmeyenler... Hoş geldiniz!Bir ulu çınarın çileye talip olan temsilcilerini görüyorum. Hz. Ömer'inadaletini konuşmak kolay; ama adaletini uygulamak zordur. Biz deErbakan'ın yolundayız, demek kolay; Erbakan Hoca'nın davasındanbir milim sapmadan yoluna devam etmek zordur."Pazar günü, Ankara'nın cadde ve yollarına asılmış Saadet Partisibayrakları yeni bir şafağın müjdecisi olan bir dönemin ayak seslerigibiydi. Hele, kongre salonuna girerken karşılaştığımız heyecan!Sorumluluk şuuru içinde birbiriyle kucaklaşan Millî Görüşçüler tekses, tek yürekti. Marş ve ezgiler bu sese eşlik ediyordu:"Ülke bizim, toprak bizim, / Toprağında yatan bizim, / SeninleyizBilge Başkan."

Saadet Vakti Geldi!

KONGRE sevinci görülmeye değerdi. 7'den 77'ye Saadet kadrolarıoradaydı. YİK, GİK, il ve ilçe başkanları... Dava öncülerinden RecaiKutan ve Diyanet İşleri eski Başkanı Lütfi Doğan ileri yaşlarınarağmen kongredeydiler. Kongreye gelemeyen Yasin Hatiboğlu içinvefakârlık sinevizyonu hazırlanmıştı. Baştan beri Erbakan Hoca'yla birlikte yürüyen öncüler bir bir anıldı. Vefat eden tüm MillîGörüşçüler hayır ve rahmetle yâd edildi.Saadet Partililer, bu tarihi kongrenin muhalefette iken yaptıkları sonkongre olduğu inancındalar. Bu anlamda, salonun hâkim yerineyerleştirilmiş, "Saatlerinizi İktidara Ayarlayın" pankartı her şeyianlatmaya yetiyordu. Kongrenin ana teması şuydu: "Kararlıyız,Milletin İktidarında Saadet Var." Ezgiler, "Saadet vakti geldi"gerçeğini seslendiriyor; Millî Görüşçü gençler, "Saadet gelince ülkekurtulur" sloganıyla heyecanlarını yansıtıyordu.Tanıtmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Sunar,"Sözümüz var!" diyerek anlattı: "Erbakan Hoca'mıza sözümüz var.Genç kardeşlerimize sözümüz var. Milletimize hizmet aşkımız var."İşte, kadroların inanç, aşk, azim, kararlılık ve samimiyetlerini yansıtancümleleri: "7/24 çalışıyoruz, çalışacağız. Millî Görüşçülük ağır biryüktür. Bunu taşıyanlara selâm olsun! Davamızda herkes kendisi içindeğil; kardeşi için yaşar. 53 yıldır davasına halel getirmeyenlerburada!"Saadet Partisi hizmetkârı genel başkanlar yan yanaydı: Recai Kutan,Mustafa Kamalak, Temel Karamollaoğlu! Recai Kutan yaşına rağmen,gençlere Millî Görüş davası için bütün güçleriyle çalışmalarınıöğütledi.

İktidara Hazırız!

Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun kongre salonuna girişi tamanlamıyla "muhteşem"di. Sevgi seli ve "Seninleyiz Bilge Başkan"gösterileri eşliğinde karşılandı. Konuşması nefesler kesilerek dinlendi.Manzara aynı zamanda Erbakan Hoca'ya vefakârlıktı. Millî Görüşkadroları, bir ömür liderin yanında durmanın; hâlâ milim sapmadankâinat çapında bir davayı sürdürmenin ne anlama geldiğini çok iyibiliyorlardı.Temel Karamollaoğlu'nun Türkiye ve dünya gidişatını doğru okuyankonuşması tam anlamıyla bir manifestoya dönüştü. İktidarın heralanda ülkeyi perişan hale getirdiğini hatırlattı. En vahim tablonunahlâkî değerlerin tahribatında görüldüğünü vurguladı: "İsraf,yolsuzluk, rüşvetkanıksanmış durumda. Hırsız, 'Çalıyor, ama çalışıyor' diyerek övülüyor. Ahlâkta çıta düştü. Gençler evlenemiyor,boşanmalar arttı."Aileye en büyük tahribatı yapan hükümete, "Aileyi darmadağınetmenin hesabını verin" diyerek uyardı: "Bir de ailenin adınıanıyorsunuz! Toplumu kutuplaştırma dönemi bitti. Yeni dönemi,kazanımlarımızı artırarak taçlandıracağız."Bilge Başkan sorunları açıkladı. Hükümete de; "Kanseri aspirinletedaviye çalışıyorsunuz. Yangına bir bardak su dökerekalkışlıyorsunuz" diyerek çözüm gösterdi: "Çözüm adaletin tesisidir.'Önce ahlâk ve maneviyat' prensibidir. Millî gelir ancak üretimleyükselir. Sanayide, teknolojide gelişecek, kaynaklarımızı milletimizinhizmetine sunacağız. İnsan kaynaklarını doğru kullanacağız."Temel Başkan kadrolarına da seçim ve iktidar startını verdi:"Bugünden itibaren, bütün teşkilatlarımız olarak seçim için sahayainecek, sokak sokak il ve ilçelerimizi adımlayıp dokunmadık yürekbırakmaya”

Sariye TOPALOĞLU

Gündem ArtvinGündem Artvin