YEREL
Giriş Tarihi : 14-08-2021 10:54   Güncelleme : 14-08-2021 10:54

Spor bizim mahallemizde

Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından 7 Mart İlkokulu bahçesinde düzenlenen “Spor bizim mahallemizde” etkinliğine katılım oldukça yoğundu.

Spor bizim mahallemizde

Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran düzenlenen etkinliğe ilişkin, ailelerde, gençlerde ve çocuklarda spor bilincini oluşturmak olduğunu söyledi.

Spor bir araya getirdi

Vali Yardımcısı Aydın Göçer Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “spor bizim mahallemizde” etkinliğine ilişkin yaptığı açıklamada; Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün “spor mahallemizde” etkinliği adı altında gençlerimizi, çocuklarımızı ve velilerimizi spor amacıyla bir araya getirdiler. Artvin 7 Mart İlkokulu önündeki programa bizde eşlik ettik. Katılımın oldukça yüksek olduğu keyifli, eğlenceli bir program gerçekleşti. Tabi sporu sadece gençlerle endekslememek lazım. Özellikle ilerleyen yaş grupları, orta yaş grupları kişiler için oldukça önemli bir etkinlik olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda katılımcılara ve öğrencilere, velilere teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Spor bilinci oluşturmak için sahadayız

Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran gençleri, çocukları spor bilinciyle yetiştirme amacıyla düzenlenen etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada; “Artvin’de sporu tabana yaymak, mahallelerde spor bilinci oluşturarak çocuklarımızı, aileleri spor salonlarına teşvik etmek amacıyla çeşitli spor etkinlikleriyle mahallelerdeyiz. Aileler ile birlikte çocuklarımızı sporla buluşturarak hem hareketle hem kaliteli zaman geçirmelerini sağlıyoruz hem de çocuklarımızı branşlara yönlendirmek amacıyla, çocuklara sporu sevdirmek amacıyla, ailelerinde bu bilinci oluşturmak amacıyla sahadayız, alandayız. Kısmet olursa bundan sonra her hafta bir mahallede bu tür etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Ümit ediyorum ki bakanlığımızın başlatmış olduğu spor tesisleşme hamlesi ile birlikte bu tesislerimizi çocuklarımızla, gençlerimizle, ailelerimizle doldururuz. Çocuklarımız sokaklarda değil salonlarda olur. İnşallah ülkemizde uluslararası alanlarda en iyi şekilde temsil edecek gençleri buralardan seçmiş oluruz. Amacımız herkesin spor yapması, herkesin sporla tanışması, herkesin salona gelmesi, çocuklarını bize emanet etmeleri bu doğrultuda bakanlığımızın, Artvin valiliğimizin destekleriyle alanlardayız. Ekibimizle birlikte, personelimizle, antrenörlerimizle çocuklarımıza sporu tanıtacağız. Spor yapmaya devam edeceğiz” düşüncelerine yer verdi.

Amaç çocukları kötü alışkanlıklardan korumak

Artvinli Milli atlet Talat Alkan; Gençlik Spor  İl Müdürlüğümüz tarafından başlatılan bu hafta 7 Mart İlkokul bahçesinde düzenlenen ve her hafta düzenlenecek olan “spor bizim mahallemizde” güzel bir proje. Burada amaç çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan alıkoymak. Sigara, alkol, uyuşturucu, madde bağımlılığı bu gibi kötü alışkanlıklar maalesef yaygın olduğu bilinmektedir. Burada da amaç bu kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı korumak ve onları spora yönlendirmek. Ve yetenekli çocukları bu etkinlik kapsamında tespit edebilmek. Güzel bir etkinlik bundan dolayı Gençlik Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyorum.

2012 doğumlu sporcularımızdan Enes sprinter özelliği çok iyi olan bir sporcu. Liseye giden kız ve erkek dahil Artvin’de geçen henüz çıkmadı. Uzun mesafe değil ama kısa mesafede Allah vergisi yeteneği var. Onurcan’da 2012 li boyu küçük olduğuna bakmayın hem sprinter özelliği var hem uzun mesafe özelliği var. Hatta 14 Temmuz’daki yarışmada ayağı ağrımasına rağmen kendisi ikinci oldu. Ege 7 yaşında aynı şekilde sprinter özelliği inanılmaz. Ben inanıyorum ki ümit ediyorum ki üçü de ileride kısa sürede milli takıma girecek yetenekleri var. Ben yardımcı olmaya çalışıyorum. Aileleri desteklediği sürece spor il müdürümüz de zaten yanımızda inşallah amacımız milli takıma sokabilmek” ifadelerine yer verdi.

7’den 70’e herkesi sporla buluşturmak istiyoruz

Gençlik Spor İl Müdürlüğünde Şube Müdürü olan Mehmet Başköylü; Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak mahallelerimize spor etkinlikleri yapma kararı verdik. Ve “spor bizim mahallede” sloganıyla ilimizdeki bütün mahallelerde antrenörlerimiz eşliğinde mahalle sakinlerine ve çocuklarımıza yönelik spor etkinliği yapma kararı aldık. Bu etkinliklerin ilkini orta mahallede 7 Mart İlkokulu bahçesinde yaptık. Burada basketbol branşı, hentbol branşı, voleybol branşı, badminton, masa tenisi, koordinasyon parkurlarıyla hem çocukları eğlendirmek hem aileleri eğlendirmek ve 7’den 70’e bütün kitlelerle sporu buluşturmayı amaçlıyoruz. Projemizi ileride biraz daha kapsamını genişleterek köylerde de bu şekilde bir çalışma planlıyoruz” dedi.

Her hafta bir mahallede spor etkinliği

Gençlik Spor İl Müdürlüğünde Hentbol Antrenörü Murat Ülker gerçekleştirilen etkinliğe ilişkin; “Bugün burada 7 Mart İlköğretim önünde gençlik spor il müdürlüğü olarak yaz spor okullarındaki tüm branşların tanıtımını yapıyoruz. Hentbol, voleybol, basketbol, atletizm, masa tenisi branşlarımız mevcut. Buradaki spor bakanlığımızın projesinde olan her hafta bir mahallemizde spor etkinliği yapılmasıyla ilgili programda buradayız. Artvin’deki sporcular katılım gerçekleştirmiş. Artvin halkının spora çok duyarlı olduğunu görüyoruz. Katılım gerçekleştiren sporculara ve ailelere çok teşekkür ediyorum” açıklamalarda bulundu.  

7 Mart İlkokulu bahçesinde gerçekleşen etkinliğe Vali Yardımcıları Aydın Göçer ve Ahmet Salih Poçanoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran katıldı.