YEREL
Giriş Tarihi : 22-12-2021 10:33   Güncelleme : 22-12-2021 10:33

SU SAYAÇLARINIZI DONMAYA KARŞI KORUYUN

SU SAYAÇLARINIZI DONMAYA KARŞI KORUYUN

Artvin Belediyesi hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte oluşabilecek su sayaçlarındaki donma riskine karşı vatandaşları uyardı.

Sayaçları donma riskine karşı etrafı izocam, talaş veya benzeri materyaller ile koruma altına alınarak olası bir problemin önüne geçilmeli uyarısı yapıldı.

Belediye’den yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Hava sıcaklığının düşmesi nedeniyle su sayaçlarının donma riskine karşı koruyalım. Açıkta olan su sayaçları ve iç tesisatta yer alan ana kolon boruları soğuğa karşı yalıtımlı olmadığından, suyun kullanılmadığı zamanlarda donmaktadır. Kışın su sayacı ve borularının ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanarak korunması gerekir. Sayacın etrafı izocam, talaş veya benzeri materyaller ile koruma altına alınarak olası bir problemin önüne geçilmelidir. Donan su sayaçları ile borulara kesinlikle ateş veya sıcak suyla müdahale edilmemelidir. Olası sayaç donmaları ile karşı karşıya kalınması durumunda abonelerimizin, sayaca herhangi bir müdahalede bulunmadan, 444 7 008 telefon numarasından 7/24 Biz Buradayız’ı arayarak ekiplerimizden yardım istemeleri gerekmektedir.”