YEREL
Giriş Tarihi : 11-06-2022 11:25   Güncelleme : 11-06-2022 11:25

Su Şenliği Etkinliği Tamamlandı

Su Şenliği Etkinliği Tamamlandı

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediğimiz Okul Öncesi çocuklara yönelik Su Şenliği Etkinliği tamamlandı.

Sporu eğitimle birleştirme, çocukların beden ve ruh sağlıklarını geliştirmek, sporu toplumun her kesimine yaymak, farklı spor branşlarını tanıtmak, yetenekli çocuklarımızı keşfederek onları spor branşlarına yönlendirmek ve ulusal ve uluslararası yarışlara hazırlamak amacıyla düzenlenen Su Şenliği etkinliği Artvin Vali Yardımcıları Onur Özaydın ve Alay Yazıcı'nın katıldığı programla sona erdi.

4 - 6 Yaş arası çocukların katılımıyla 6 - 10 Haziran 2022 tarihleri arasında Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuzda yapılan Su Şenliği ve Eğlence Parkuru etkinlikleri yoğun katılımla gerçekleşti.

Su Şenliği etkinliğine katılan Okul Öncesi çocuklara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak program sonunda Katılım Belgeleri verildi.

Etkinlik sonunda konuşan Yüzme Havuzu sorumlusu ve Yüzme Antrenörü Hakan Demirci, Su şenliğinde anaokuluna giden 4 - 6 Yaş arası çocukların su kültürü oluşturulması, hareketli çocukların yüzme altyapısının kuvvetlendirilmesi için temel eğitim derslerine başladıklarını belirtti. Amaçlarının ileride profesyonel sporcular yetiştirmek olduğunu söyleyen Yüzme Antrenörü Hakan Demirci, “Artvin de bulunan 4 anaokulundan yaklaşık 450-500 öğrencinin katılımı sağlandı. Eğitimlerimiz eğlenceli ve güzel geçiyor. Yüzme sporların en başında gelen bir dal. Fiziksel ve kas gelişimi için tamamen yüzme sporu çok önemli. Bu yüzden bizler yüzmeyi tavsiye ediyoruz. Genel olarak da insanlara ve çocuklarımıza yüzmenin önemini, faydalarını anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

HATİCE DİLER