YEREL
Giriş Tarihi : 28-09-2021 18:21   Güncelleme : 28-09-2021 18:21

“TAKDİRİ AZİZ HEMŞEHRİLERİMİZE BIRAKIYORUZ”

“TAKDİRİ AZİZ HEMŞEHRİLERİMİZE BIRAKIYORUZ”

Artvin Çoruh Üniversitesinin 4 Ekim de yüz yüze eğitim kararının ardından üniversite öğrencilerinin yaşadığı yurt ve barınma sorunları gündem de ki sıcaklığını koruyor. Konuyla ilgili kurumlar ve siyasi partiler belli çalışma ve alternatif fikirler üretmeye çalışmalarına  rağmen yaşanan sorunlar devam ediyor.

Sorunlar siyasi partiler arasında da belli gerginliklere sebep olmaya devam ediyor. Son olarak AK Parti İl Başkanlığı, CHP ve Belediye’ye cevap vererek konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

AK Parti ve İktidar olarak gençlere her zaman değer verdiklerini belirten AK Parti İl başkanlığı yayınladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Pandemi kapanmaları ardından 4 Ekim'de açılması planlanan Artvin Çoruh Üniversitesi'ndeki öğrenci kardeşlerimizin barınma mağduriyetleri ile alakalı olarak partimizi ve Cumhurbaşkanımızı hedef alarak basın toplantıları düzenleyerek bizleri hedef tahtasına koyan bu zihniyet, genç kardeşlerimizi ve öğrencilerimizi kullanmaya çalışmakta tek bildikleri şey olan algı Oyunları ile yalan ve iftira siyaseti yapmaya devam etmektedirler. İmar Planı davasını bahane üreterek yapımı devam etmekte olan 1500 yatak kapasiteli KYK Yurdu inşaatını mühürlemiş sadece eğitim anlamında değil yine yapımı devam etmekte ve Yenimahalle'de bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine yaklaşık 3 aydır Ruhsat vermemektedir.

Bugün her fırsatta mikrofon başına geçerek iktidarı suçlayan CHP İl Yönetimi ve mevcut Belediye Başkanı, Belediye Misafirhanesi olarak faaliyet veren ve bu yıl yurda çevrilen İsmet Acar  Misafirhanesine öğrenci kayıtlarını tamamlamış sonrasında ani bir kararla tüm kayıtları silerek mülakat yöntemine giderek öğrenci kardeşlerimizden CHP Üyeliği aramış, üye olmayanları da "CHP'de üyeliği olmayanın diğer partilerle işi olmasın" şeklinde çirkince ve kifayet siz bir şekilde öğrenci kardeşlerimizi baskılarla kendi taraflarına çekmeye çalışmaktadırlar.

Gençlere en çok değer veren ve önemseyen her fırsatta genç kardeşlerimizin huzuru ve refahı için çabalayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve mensubu bulunmaktan şeref duyduğumuz AK Parti'ye yönelik yürütülmekte olan ve genç kardeşlerimizi kandırma konusunda giriştiğiniz bu yalan balonlarını patlatmaktan asla geri durmayacağımızı da buradan paylaşıyorum. Henüz yerel siyaseti yürütemeyen haftalardır vatandaşına çamur içiren ve üniversiteye gelen öğrencilerimizin şehir merkezine çamurdan, kasisten girememesine sebep olan bu zihniyeti Aziz milletimizin takdirine bırakıyoruz.

AK Parti belediyesinin yaptığı hizmetleri bile teslim alamayan her fırsatta 52 milyon borçtan bahseden bu zihniyet memlekete bir çivi dahi çakmamış, yapılan hizmetlerin de önüne taş koyarak akılları sıra kendilerine pay çıkarmaya çalışmaktadır.

Olayları tüm şeffaflığı ile kamuoyuna saygı ile duyuruyor, her zaman söylemiş olduğumuz gibi takdiri Aziz hemşehrilerimize bırakıyorum.”