YEREL
Giriş Tarihi : 12-01-2022 10:22   Güncelleme : 12-01-2022 10:22

TAKSİ FİYATLARI GÜNCELLENDİ

TAKSİ FİYATLARI GÜNCELLENDİ

 

Şehir içi taksi fiyatlarına düzenleme yapıldı. Yeni fiyat güncellemesi sonrası yeni fiyatlar 30 liraile 50 lira arasında oldu.

Taksici Hasan Sarayoğlu, yeni yıl taksi ücretlerinin yeni tarifeye göre yekin mesafeler için 30, en uzak nokta içinde 50 lira arasında güncellendiğini belirtti. 

Artan fiyatlar sonrası taksi ücretlerinde zorunlu bir güncellemeye gittiklerini söyleyen Hasan Sarayoğlu, Artvin Merkez taksi durağında 29 aracım çalışıyor, bu son dönemdeki gelen zamlar Dolayısıyla lastiğin fiyatları olsun araçlarımızın bakımları olsun Yüksek derecede arttığı için ocak ayında başvurularınızı yaptık. Şehir içinde zamlı fiyatlarımızı aldık çünkü fiyatlar bizi kurtarmıyor Mecburiyetten böyle bir karar almış olduk. Biraz yolculardan tepki geldi ama bizim de yapacak bir şeyimiz yok aşırı şekilde zam gelince Bizlerde taksilere yansıtmak zorunda kaldık bu artışı. Tabii ki bizler de istemezdik böyle bir fiyat artışı yapmayı ama Bizler de buna mecbur kaldık çünkü lastiğin fiyatı yüzde 100 arttı mazot yine yüzde 100 yakın bir artış gösterdi. Araçların bakımındaki fiyatlar yine yüzde 100’e yakın bir artış gösterdi. Haliyle bizlerde cemiyete başvurumuzu yaptık böyle bir fiyat artışına gitmek zorunda kaldık. Aşırı bir artış yapmadık Zaten bizi kurtaracak şekilde bir artış yapmak zorunda kaldık şehir içi 30 lira attık en uzak yerler 40-45 lira arası oldu” dedi.

Aracı sanayiye götürdüğümüz zaman en ufak bir masrafta bile 100-150 liradan aşağı çıkamadıklarını vurgulayan Hasan Sarayoğlu, “Şöyle söyleyelim araçlar şu anda dolar bazında çalışıyor galiba çünkü dolar artınca araçların maliyetleri de artıyor. Tamircilere gidiyoruz tamircilerinde parçaları dolar bazında olduğu için malzemeler de onlar da bir artmış oluyor usta paraları artıyor. Aracımı sanayiye götürdüm zaman en ufak bir masrafta bile 100-150 liradan aşağı çıkamıyorsun yani en ufak bir cıvatası tırsak bile 100-150 lira arası para alıyorlar. Kış lastiği uygulamasına geçtik lastiklerde de yine yüzde 100 bir artış oldu 1 liraya aldığımız lastik 2 liraya çıktı örnek veriyorum araçların bakımı yine 700 liradan bin 500 liraya çıktı dolar artınca sanırım bu araçların da maliyetleri 60 oluyor bu da ister istemez bizlere yansıyor” diye konuştu.

 

HATİCE DİLER