YEREL
Giriş Tarihi : 21-05-2021 12:20   Güncelleme : 21-05-2021 12:20

Taksicilerden İsrail’in saldırılarına tepki

İsrail’in Ramazan ayının son günlerinde ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesinde gerçekleştirdiği saldırılara tekiler devam ediyor.

Taksicilerden İsrail’in saldırılarına tepki

Taksiciler Derneği Başkanı Hasan Altuntaş İsrail’in Mescid-i Aksa’da Filistin vatandaşlarına gerçekleştirilen saldırıların insanlık suçu olduğunu belirtti.

Altuntaş İsrail’in yaptığı saldırılara tepki olarak yayınladığı mesajda “ Mescid-i Aksa 3 din içinde kutsal bir ibadethanedir. Müslümanların da ilk kıblesidir. Mescid-i Aksa’da gerçekleştirilen acımasız saldırılar Ramazan ayının son Cuma günü Kadir Gecesi’nden bir gün önce gerçekleştirilmesi bu saldırıların planlı bir şekilde yapıldığının kanıtıdır. Gerçekleştirilen bu saldırıların birer insanlık suçu olmasına rağmen Arap ülkelerinden tepki gelmemesi de şaşırtıcıdır. Filistinli kardeşlerimiz yalnız değildir. İsrail Devleti bu yaptıklarının suçunu elbet çekecektir. Bu yapılan acımasız saldırılara sessiz kalınmamalı, bu saldırılara göz yummakta en az saldırıyı gerçekleştirmek kadar suçtur. Sessiz kalarak saldırıları gerçekleştirenlere özgüven verilmemeli. Kim işlerse işlesin yapılan bu saldırılara karşı bir iki Devletin değil tüm Dünyanın ses çıkarması gerekir. Filistin’de yapılan saldırıların en ufak bir haklı tarafı yoktur ve olamaz. Çocukların ölmesine karşı haklılık payı arayışı içinde olanlar haksız çıkacak ölen çocukların günahını çekecektir. Çocukların ölmesinde nasıl haklılık payı aranır bu nasıl bir vicdansızlıktır. Bunun karşısında nasıl susarız, sessiz kalırız. Plastik mermileriyle, ses bombalarıyla suçsuz günahsız çocukları öldürmek en kibar deyimle vicdansızlık ve alçaklıktır. Bu saldırıları gerçekleştiren İsrail Devleti’ni, destekçilerini, bu saldırılara sessiz kalan her Devleti lanetliyorum. Saldırılarda ölen Filistinlilerin ailelerine sabır diliyor, yaralılara da geçmiş olsun diyorum” ifadelerine yer verdi.

Artvin Merkez Taksiciler Derneği Başkanı Hasan Altuntaş Filistin halkının yanında olduklarını ifade ederken Filistin halkının en kısa sürede huzurlu, sağlıklı günlere kavuşması temennisinde bulundu.