YEREL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 11:44   Güncelleme : 12-11-2021 11:44

“Talihli numara: 5-9-7-7”

“Talihli numara: 5-9-7-7”

Artvin Hopa Spor’un düzenlediği ev çekilişi talihlisini buldu. Hopa ticaret ve sanayi odası Atatürk toplantı salonunda noter huzurunda düzenlenen çekilişle talihli belirlendi. Çekilişe Kaymakam Gürkan Üçüncü, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Başsavcı Adem Çalış ve Hopa Spor Kulüp Başkanı Göksel Cihan katıldı. Tüm biletlerin satıldığı çekilişin toplam geliri 1 milyon Türk lirası oldu. 400 bin Türk lirası ev ve milli piyango giderlerine ayrılan gelirin 600 bin lirası kulüp hesabına geçti.

Çekiliş sonrası değerlendirmelerde bulunan Hopa Spor Kulüp Başkanı Göksel Cihan, ihtiyacı olan birine evin çıkmış olmasını temenni ettiğini belirtti. “şanslı bilet numarası 5-9-7-7 oldu. İnşallah bir tane ihtiyaç sahibi birine çıkar da biz de seviniriz onlar da sevinir. Bunu yapmaktaki amacımız biliyorsunuz Artvin Hopa Spora pek sahip çıkan yok. Biliyorsunuz bu işler parayla dönüyor. Kulübümüze bir katkısı olması için hem ihtiyaç sahibini sevindirmek hem de kulübe katkı sağlamak için bu çekilişi gerçekleştirdik. İyi de oldu biletlerin hepsini sattık. 10 bin bilet sattık 400 bin lira civarı ev ile milli piyangonun masrafı var 600 bin civarında da kulübümüze gelir geldi. Şuana kadar talihlimiz aramadı bekliyoruz. Para zengin birine çıkarsa belki kulübe bağışlar ama ben bunu istemiyorum evi olmayan kiracı birine çıksın. Madem böyle bir girişimde bulunduk birileri faydalansın istiyorum” dedi.

Artvin Hopa Spor’un son durumu hakkında değerlendirmeler de yapan Başkan Cihan, “Takımımıza biz baştan beri güveniyorduk hocamız ile yollarımızı ayırdık. Şampiyonluk sözü verdim belki şampiyonluk olmasa dahi play-off garanti oynayacağız. Çünkü kadromuza güveniyoruz kadromuz üzerinde kadro yok görmüyorum ben. Osman hocamız ile 2 de 2 yaptık inşallah bu sayı devam edecek. Bu hafta iki maç üst üste kendi sahamızda maç oynayacağız 6 puan da oradan almayı planlıyoruz” şeklinde konuştu. 

Takıma maddi destek verilmediğini dile getiren Göksel Cihan,  “Artvin Hopa Spora hiçbir yerden destek gelmiyor. Allahtan halkımız futbolu seviyor esnafınız vatandaşımız destek oluyor. Zor durumdayız biz destek istiyoruz belediyelerden yöneticilerden. Yaptığımız çekilişten gelen gelir bizi rahatlatmaz. 8-8 buçuk milyon bütçe federasyondan gelecek bütçe 2-2 buçuk milyon arasında geriye kalan 6 milyonu biz toplayacağız. Her gün yönetim kurulundan para topluyoruz. Ödemesini yapmayıp kulübe para veriyor yönetimdeki arkadaşlarımız sağ olsunlar. Şampiyonlar ligi gibi yönetim kurulumuz var. Takımda 5-6 tane Artvinli futbolcumuz var. Zamanla bu sayı çoğalacak. Bizim hedefimiz var 8 milyon harcayıp altlarda kalmanın anlamı yok. Alt yapıdan da futbolcu yetiştirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Artvin Hopa Spor Yönetim Kurulu Üyelerinden olan Osman Akkaya’da hem çekiliş hem de Hopaspor hakkında değerlendirme yaptı. Akkaya konuşmasında şu ifadelere vurgu yaptı: “Kura çekilişi Türkiye genelinde yapılan çekiliş oldu. Hopa Spora maddi ve manevi olarak desteklerini esirgemeyen taraftarlarımızın emekleri ve yönetimin emekleriyle 10 bin bilet satışı gerçekleşti. 600 bin lira kulübümüze destek sağlandı. Yurtdışına bile bu biletlerin satışını gerçekleştirdik. Bütün biletler tükendi. Bugün yapılan çekiliş bugünle bitmeyecek 12’nci aydan sonra tekrarlamayı düşünüyoruz. Bu kulübe destek amaçlı bu tür organizasyonları yapacağız. Değerli Artvinliler Artvin'de iş yapıp ticaret yapan firma sahiplerimiz var. Türkiye’nin belli noktasına gelmiş iş insanlarımız var. Artvin’in değerleri üzerinden para kazanalar Artvin’in reklamında öncülük yapan Artvin Hopa Spora destek vermiyorlar. Onların Artvin Hopa Spora ciddi destek vermeleri gerekiyor çünkü sadece başkan ve yönetim kurulunun bu finansal gücü karşılayacak durumu yoktur. Diğer illerin tüm takımlarına destek var bizim bu konuda eksik kaldığımızı düşünüyorum. Artvin genelinde STK'lar kurumlar bize destek olmalı diye düşünüyorum. Şuanda takımımızdaki kadro üzerine ekleme yaparak güzel kadro oluşturduk. Sadece sahada oynanan futbol ile şampiyon olamıyorsunuz stratejik olarak eksik kaldığımız yönlerimiz var teknik heyetimizi değiştirdik yeni kana ihtiyaç olduğunu düşündük. 3 maç başarılı gidiyoruz. Mevcut kadroya teknik heyet raporu doğrultusunda takviye yapılacaksa yapabileceğimiz yerlere yapacağız.  Bizim kadro kesinlikle futbol anlamında bu ligin üstünde bir kadro. Futbol 90 dakika ama 90+2 de her şey değişebiliyor. Onun için sadece kadro yetmiyor. Şehir yönetimi ilin STK’ları kenetlenmesi gerekiyor takımımız için herkesten destek istiyorum. Taraftarlar her zaman bu kulübün destekçileridir emekçileridir her zaman bize destek oldular. Takımımıza güvensinler biz taraftarlarımızla birlikte play-off tan bir üst lige çıkaracağımıza inanıyorum.”

HATİCE DİLER