YEREL
Giriş Tarihi : 07-05-2021 17:58   Güncelleme : 07-05-2021 18:10

TAM KAPANMA TAVUKLARIDA VURDU!

Gıda sektörünün başında gelen ve talep olarak yoğun ilgi duyulan tavuklara tam kapanma sonrası düşüş var.

TAM KAPANMA TAVUKLARIDA VURDU!

Yerli gıda sektöründe çalışan ve kızarmış tavuk gibi gıdaların satışını yapan Ümit Altuntaş çalıştığı iş yerinde tam kapanma sonrası yaşanan durumlara yer verdi. Altuntaş, ‘’ Ramazan ayı olduğu için gıda sektöründe yer aldığımız için biraz taleplerde düşme olabiliyor. Onun dışında yine ekstradan da bir düşüş oldu tam kapanmadan dolayı, çünkü insanlar evde oluyor sürekli gelemediği için dışarıya çıkamadığı için hazır yemektense evde yemek yapmayı tercih ediyor. İşlerimizi etkiledi yani diyebilirim ‘’ diyor

Paket siparişleri oluyor mu? Ramazanda insanlar ne sıklıkla hazır tavuk talep ediyor?

Altuntaş, ‘’ herkesin evde olması daha çok etkiliyor aslında. İnsanlar zaten akşama kadar evde dışarıdan da hazır yemek istemez kimse yani çok nadir canı çeken olursa oluyor. Birde hareketlilik olması gerekiyor dışarıda kimsede olmayınca bu mümkün değil ayrıca parasal sorun ülkece sıkıntıda insanlar bunu da etkisi var ‘’ ifadelerini kullandı.

Tam kapanma ile birlikte azalma mümkün mü? Normale dönüş için etkili olacak mı?

Son olarak yasaklardan dolayı önemli konulara dikkat çeken Altuntaş şu ifadeleri kullandı, ‘’ öyle ümit ediyoruz ama bakalım şu anda tam sayıları bilmiyorum. İnşallah bayramdan sonraya düzelir demekten başka bir şey demek zor. Ümidim birazda olsa var diyebilirim yani tam kapanmadayız birde ama %50 kapalı %50 açık bir şekilde kapanma var yani biz dışarıdayız mesela dükkânda veya ulusal marketler açık olduğu için insanlar dışarıya çıkma bahanesi haline getiriyor kendine bunları. Tam kapanma sayılmaz bence şu an işletmede 3 çalışan var ve herhangi bir destek söz konusu değil bizlere yapılan. Yani kira veriyoruz kiracı var, vergi var, diğer ödemeler var yani bizde satış için malzeme alıyoruz ürün alıyoruz onların harcamasını satamayınca çıkartamıyoruz. Eskiye dönmek isteriz bir vatandaş olarak bunun içinde umarım tam kapanma olur ve bizlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu kurallara daha çok dikkat edip uyarız artık insanlarında canları sıkılıyor böyle sürekli aynı şekilde sar başa yaparak zor oluyor herkes için diyebilirim ‘’ dedi.