YEREL
Giriş Tarihi : 15-04-2022 10:59   Güncelleme : 15-04-2022 10:59

TAPU DA ALINDI

TAPU DA ALINDI

Kafkasör Arenanın Tapusu Artvin Belediyesine Devredildi.

Kafkasör Yaylasında Gökçen ailesine ait arazide 200 yıldır boğa güreşlerinin düzenlediği arena ve çevresinin tapusu Artvin Belediyesine devredildi.

Kentin yaklaşık 2 asırlık geleneği olan boğa güreşleri festivalimizin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in girişimleriyle, Gökçen ailesine ait içerisinde Kafkasör Arenasının da bulunduğu 82 bin 835 metrekare yüzölçümlü alanın tapusu;  yardımsever iş insanı İsmet Acar’ın 12 Milyon Türk lirası şartlı bağışı ile Artvin Belediye Başkanlığı adına tescillendi.

Gökçen Ailesi adına Sabit Murat Gökçen, Artvin Tapu Müdürlüğünde Balcıoğlu Mahallesi Cenahor Mevki (KafkasörYayalası Arena ve civarı)  88 bin 835 metrekarelik alanı Artvin Halkının temsilcisi olan Artvin Belediyesine satışını yaparak devretti.

Tapu İl Müdürlüğünde açıklamada bulunan Sabit Murat Gökçen; “Atalarımızın mirası Kafkasör yaylamızda ki 82 bin 835 metrekare arazimizi uzun yıllardır Artvin’imizin geleneksel kültürünün hizmetine kesintisiz bir şekilde sunduk. Bugün arazimizi Artvin halkına yani onun temsilcisi Artvin Belediyesine devrediyoruz. Tanıştığımız günden beri basiretli ve kararlı tutumundan dolayı Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e teşekkür ederiz. Artvin Kafkasör ile güzeldir. Kafkasör boğalarla, Boğalar ise Halkın coşkusuyla güzeldir. Bu coşkunun yıllar boyu sürmesini diliyorum. Ayrıca bu sürecin sürmesinde bu güne gelmesinde Av. Galip Özçelik Beyin kendisine ve ekibine de ayrıca teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kafkasör Arenası ve çevresinin tapusunu Artvin Belediyesine yani Artvin Halkına kazandırdığı için mutlu olduğunu ifade eden Başkan Demirhan Elçin; “Murat Beyin, Gökçen Ailesinin anlayışı ile herkesin çabaları ve Artvin Halkının verdiği güçle İsmet Acar’ın çok büyük fedakarlığı ile Artvin Kafkasörüne kavuştu. Bu süreçte emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sabit Murat Gökçen ve Başkan Elçin Artvin Tapu Müdürlüğündeki devir işlemlerinin ardından Kafkasör Yaylasına çıkarak devri yapılan arazide incelemelerde bulunarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

ABBB