YEREL
Giriş Tarihi : 28-07-2021 11:10   Güncelleme : 28-07-2021 11:10

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Arhavi’de

Arhavi ve Rize’nin Güneysu ilçelerinde meydana gelen büyük sel felaketi nedeniyle Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli sel bölgelerinde incelemelerde bulunmak üzere Arhavi’ye geldi.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Arhavi’de

Afet bölgesinde havadan ve karadan yaptığı inceleme ve tespitler süresince Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’ye, Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in yanı sıra Orman Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya, Artvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya, Trabzon Orman Bölge Müdürü Emin Yılmaz, Giresun Orman Bölge Müdürü Ahmet Güneş’te eşlik etti.

Orman Genel Müdürlüğü’ne ait iş makineleri afetin ilk gününden itibaren sel felaketinin yaşandığı ilçelere sevk edilmeye başlandı. Sel afetinin olduğu ilçelere intikal eden Artvin, Trabzon, Giresun ve Amasya Orman Bölge Müdürlüklerimize ait 8 Ekskavatör, 1 Greyder, 4 Kazıcı – Yükleyici, 6 Su Tankı, 2 Treyler, 4 İlk Müdahale Aracı, 24 Pikap, 3 Arazili Hizmet Aracı, 13 Arazöz olmak üzere toplam 65 araç ve 100 personel ile Arhavi ilçesinin selden zarar gören içme suyu isale hattının onarılması, kapalı köy yollarının açılması ve vatandaşlarımızın temiz su ihtiyaçlarının karşılanması için Artvin Valiliği koordinasyonunda yürütülen çalışmalara katılmışlardır.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü