YEREL
Giriş Tarihi : 19-06-2021 01:09   Güncelleme : 19-06-2021 01:11

T.C. BATUM BAŞKONSOLOSLUĞU TİCARET MÜŞAVİRLERİ HOPA ZİYARETİ

Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Recep BİLGİN, T.C. Batum Başkonsolosluğu Ticaret Müşavirleri Didem DİRLİK SONGÜR ve Feyza DOĞAN Hopa Ticaret Ve Sanayi Odasını ziyaret ederek yöneticilerle ve Oda üyesi lojistik sektörü temsilcileri ile bir araya geldi.

T.C. BATUM BAŞKONSOLOSLUĞU TİCARET MÜŞAVİRLERİ HOPA ZİYARETİ

Misafirlerini Başkanlık makamında karşılayan Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK daha sonra diğer katılımcılarla birlikte Meclis salonuna geçerek sektörel konularda fikir alışverişi gerçekleştirildi.

Ticaret Müşavirleri SONGÜR ve DOĞAN misafirperverliklerinden dolayı Oda yöneticilerine teşekkürlerini sunarken Gürcistan yetkililerinin Pandemi sonrası geçiş sürecinde aldığı kararlar hakkında bilgiler paylaştı.

Daha sonra söz alan Bölge Müdürü BİLGİN Sarp Gümrüğündeki düzenlemeleri ve tespit ettikleri aksayan noktalarla ilgili yürüttükleri çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Özellikle tarım ürünü yüklü araçlardan kaynaklı yaşanan aksamalarla ilgili işlemlerin Hopa Limanına alınması için çalışmaların devam ettiğini ve 100 araç kapasiteli bir alan oluşturulduğunu ifade etti.

Ziyarete katılan Oda üyeleri Sarp Sınır Kapısı geçişleri ve Gürcistan’da karşılaştıkları sorunlarla ilgili bilgi edinme fırsatı yakaladı. Daha sonra Başkan AKYÜREK nazik ziyaretlerinden dolayı Bölge Müdürü Bilgin’e ve Ticaret Ataşeleri SONGÜR ve ERDOĞAN’ a teşekkür ederek ziyaret sonlandırıldı.