YEREL
Giriş Tarihi : 18-06-2021 11:50   Güncelleme : 18-06-2021 11:50

“Tek yol memleket”

Memleket Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Parti Meclisi Üyesi Ömer Özdoğan, Artvin’e gelerek Memleket Partisi İl Başkanı Fehmi Mutlu’yu ziyaret etti.

“Tek yol memleket”

Gerçekleştirilen ziyarette Memleket Partisi’nin işleyişi hakkında değerlendirmelerde ve bilgilendirmelerde bulunuldu.

Seçmenlerimizin umudunu yeniden yeşerteceğiz

Ömer Özdoğan yaptığı açıklamalarda seçmenlerin kaybettiği umutları yeniden yeşertebilmek için Memleket Partisini kurduklarını söyleyerek, “Ülkemizin ekonomik, sosyal sorunları var. Son zamanlarda özellikle Türkiye’nin hukuk devleti olma vasfını zedeleyecek birtakım iddialar var. Hepimiz bir çürümenin olduğunu yaşayarak görmekteyiz. Dolayısıyla siyasetin bazı noktalarında tıkanmışlıklar var. Bu tıkanmışlığı açabilmek, seçmenin kaybettiği umutlarını yeniden yeşertebilmek ve Türkiye’de tertemiz bir siyasette tertemiz bir yönetimin olabilmesi için uğraşlar veriyoruz. Güçlü, müreffeh bir ülke ortaya çıkarabilmek için Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin önderliğinde Memleket Partisi’ni kurduk” dedi. Partinin kurulalı henüz çok kısa bir zaman olduğunu ifade eden Özdoğan, “Bu süreçte 52 İl Başkanlığımızın resmi olarak atamasını yaptık ve çok kısa sürede il binaları hazır olan illerimize gidiyoruz. Günde bazen bir bazen iki açılış yapıyoruz. Parti denetmenlerimiz Türkiye’nin dört bir yanında çalışmaları kontrol ediyorlar. Seçmenler partimize çok büyük ilgi ve alaka gösteriyorlar” diye konuştu.

Aday çıkaramıyorlar

Diğer muhalif partilerin şimdiden aday çıkaramadıklarını belirten Özdoğan, “Memleket Partisi işleri kamuoyunun önünde bizzat halkın nezlinde açıkça konuşuluyor, tartışılıyor ve söyleniyor. Genel Başkanımız her mitingde üstüne basa basa ben Cumhurbaşkanı adayıyım diyor. Türkiye’de ana muhalefet pozisyonunda olan ve diğer muhalif partileri hiçbiri şimdiden aday ortaya çıkaramıyorlar. Çok doğal bir süreçtir ki ana muhalefet partisinin Genel Başkanı doğal Cumhurbaşkanı adayıdır. Bunu kamuoyuna deklare etmekten bile aciz düşmüş bir ana muhalefetin Türk siyasal yaşamına, sorunlarına katkı sağlayacağı hangi durum olabilir. Bunu kamuoyunun aklı selimine havale ediyorum” dedi.

Bizim iktidarımızda hiç kimse kafasını yere eğmeyecek

Memleket Partisin de şu anda dört yüz elliye yakın üyenin olduğunu ifade eden Fehmi Mutlu, Hopa, Şavşat, Ardanuç ve Merkez’de binaların kurulduğunu diğer ilçelerinde hazır olduğunu fakat biraz daha seçici davranarak siyasetin dokusuna uygun insanlarla yola çıkmak istediklerini belirtti. Mutlu, “Biz CHP, MHP, AKP gibi değiliz bizler halka dokunacağız. Bizde beyaz yakalılar, baronlar yoktur. Biz gerçekten halkın itibar ve kabul ettiği, sokağın bağrına bastığı insanlarla yola çıkıyoruz. Biz partinin ilkeleri ve tüzüğü ne diyorsa o doğrultuda ilerliyoruz. Bizim tüzük hiçbir partinin tüzüğüne benzemez. Birinci önceliğimiz topluma Memleket Partisi olarak ne vereceğimiz ve ne katacağımızdır. Görüyorsunuz sokakta insanların yüzü gülmüyor birine dokunuyoruz bin ah işitiyoruz. Bugün söylenmesi gerekenleri söylenmeyenler yarın üzülmeye hakları yoktur. Bu yüzden biz bugün söylenmeleri gerekenleri söyleyeceğiz ki yarın üzülmeyelim ve bizim çocuklarımız da üzülmesin. Biz kendimiz için hiçbir şey beklemiyoruz. Bu toplumdaki çocuklarımızın yarınları için mücadele ediyoruz. Üniversite öğrencilerimiz burs almak için kapı kapı dolaşmasın biz onlara devlet olarak gereğini yapacağız. Bizim iktidarımızda hiç kimse kafasını yere eğmeyecek” ifadelerine yer verdi.

Başkan Fehmi Mutlu, Ömer Özdoğan’a plaket takdim ederek ziyaretlerinden ötürü kendisine teşekkür etti. Ziyaret, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.