YEREL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 11:36   Güncelleme : 13-07-2021 11:36

Tetik Çekildi

Şavşat’ta ilk gaz açımında vana tetiği çekildi.

Tetik Çekildi

Doğalgazın Şavşat’a girmesi ile birlikte aboneliklerin alımı başladı. İlk abone olan Hüseyin Bilmiş’e yapılan tatlı ziyarette Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Şavşat Kaymakamı Onur Özaydın, Ak Parti Şavşat İlçe Başkanı Cemal Aydın, AKMercan Artvin Genel Müdürü Akif Gümüşçıbık ve Üçel Mühendislik Firma Sahibi Mehmet Külünk açılışta yer aldı.

Ev sahibi Bilmiş konukları tatlılar ve kahveler ile ağırladı. Hep birlikte aynı masada oturan katılımcılar tatlı sohbetler eşliğinde Şavşat adına gelecekte yapılacak plan ve projelere yönelik konulara yer verildi.

Belediye Başkanı Nihat Acar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ifadelerde bulundu.

Nihat Acar, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi “ Şavşat’ımız için hayırlı ve gelecekte çok daha yararlı olan bu projede emeği geçenleri tüm içtenliğim ile tebrik ederim. Bugün konuk olduğumuz bu evde ilk açılışta Kaymakamımızla birlikte açılışta yer aldık. Ev sahibimizin konuk severliği ve güler yüzlülüğü kendi evimizi bizlere aratmadı emekleri için tüm içtenliğimde teşekkürlerimi iletiyorum. Şavşat halkının bundan sonraki süreçte yapılan doğalgaz çalışmalarında çalışan ve çalışacak olan ekiplere başarılar dilerim” diye konuştu.

Kaymakam Onur Özaydın ise yaptığı açılıştan sonra yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “ geçen yıl aynı şekilde davetlilerimizin katılımı ile beraber doğalgaz tesisimizin kaynağının, kaynak yapma işlemini gerçekleştirdik. Geçen yılda gördüğümüz süreç içerisindeki 1 yıllık zaman dilimi içerisindeki doğalgazın yapımı arz edilen şirket tarafından söylenmişti. Bugünde ilk gaz açılışındaki ziyarette doğalgazı ilk önce mührünü kırmakla birlikte sonrasında vanasını açma şerefini bizlere verdikleri için çok mutluyuz ve böyle bir açılışta yer almak ev sahibimizin konuk severliği ile birlikte yapmış olduğumuz tatlı sohbetlerin ardından misafirliğimizi sonlandırdık. Tüm Şavşat halkımızın doğalgazının hayırlı ve uğurlu olması dileği ile ilerleyen süreçlerde gerek alt yapı olsun gerekse üst yapı çalışmaları olsun hem belediye olarak hem kaymakamlık olarak gereken tüm çalışmaları adım adım planlıyoruz. Daha iyi bir Şavşat için yoğun çabamız ile çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Şavşat için ne yapabiliriz sorusundan daha çok Şavşat’ı daha iyi bir gelecek haline nasıl getiririz diye kendimize sorarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz ” dedi.

Şavşat 45 evler yöneticisi aynı zamanda 3 dönem eski muhtarı Mehmet Uzun, “ yer aldığımız doğalgaz açılışında çok değerli katılımcılar ile birlikte yerimizi aldık. Bizimde bulunduğumuz ve yöneticiliğini yapmış olduğum 45 evler içinde doğalgaz çalışmalarının talebini yapmıştım ve bugün yer aldığımız açılışta yapılan işçilik hoşumuza gittiğini söylemem doğru olur. Çok kıymetli Başkanımız Nihat Acar ve Kaymakamımız Onur Özaydın ile yapılan açılıştan büyük memnuniyet duyduk. Şavşat halkı olarak yapılan çalışmaları destekliyoruz ve de bu çalışmaların gelecekte daha iyi bir Şavşat olma yolunda büyük adım olduğunu düşünüyorum ” dedi. Ayrıca 45 evler yönetim müdürü Ferhan Yazıcı şu ifadeler ile devam etti, “ konuk severliği ile bizi ağırlayan Hüseyin Bilmiş Beye çok teşekkür ederiz öncelikle burada yer almak bizim için çok mutlu eden bir durumdu. Doğalgaz kömür gibi hava kirliliğine neden olmayan ve temiz bir çevreye sahip olmamızı sağlayacak olan bir araç olduğunu düşünüyorum. Gelecekte yer alacak olan plan ve projelerimizin daha esnek olmasına olanak sağlayacak olan doğalgaz tamamen çevre temizliğinde büyük etkisi olan bir araçtır. Bilindiği üzere kömür tüketimi yüzünden balkonda asılan eşyalarımız veya balkonda oturmak istediğimiz zamanlar kömür kirliliği yüzünden oturmamız çok zorlaştığından dolayı doğalgazın bu çevre kirliliğine neden olmayacağından ötürü çok ferah bir nefes alma alanına sahip olacağız. Doğamızın bize sunduğu ferah havayı ciğerlerimizde çok daha verimli tadını çıkartarak alacağımızdan şüphemiz yok ” dedi.

Son olarak yapılan çalışmada yer alan Mehmet Külünk şu açıklamarı yaptı “ öncelikle açılış öncesinde yapmış olduğumuz doğalgaz bağlama işleminde ilk açılışın yapılacak olduğu evin işleminde yer aldığım için büyük mutluluk duymaktayım. İlk ve örnek ev olarak Şavşat’ta görünmesi ve ilgi odağı olması yapılan çalışmaların ne kadar titizlikle yapıldığına yönelik bir örnek olduğunu düşünüyorum. Açılışta ise yer alan Belediye Başkanımız, AKMercan Genel Bölge Müdürü ve de Kaymakamımızın katılımı ile yapılmış olan açılış sonrası sohbette Şavşat’ın sorunlarına yer verilmesi de büyük incelik olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte yapılan çalışmalarda ilgili makamlarımızın da yer alacağını bilmek ve yer alıyor olması ayrı bir motive kaynağı olmaktadır. Ev sahibimizin de konuk severliğine değinmeden olmaz çünkü kendisi gerçek anlamda dünyalar tatlısı bir insandır çalıştığım süreç içerisinde fazlası ile sıcak, ılımlı yaklaşımı ile ayrıca yapılan işçiliğe övgüsüyle takdiri kazanan bir davranış sergilemiştir ” diyerek sonlandırdı.