YEREL
Giriş Tarihi : 30-09-2021 11:07   Güncelleme : 30-09-2021 11:07

TİYATRO DRAMA KURSU AÇILIYOR

TİYATRO DRAMA KURSU AÇILIYOR

Arhavi Belediyesinin destek ve katkılarıyla Arhavi Halk Eğitim merkezi ve Arhavi Gençlik Merkezi bünyesinde tiyatro drama kursu açılıyor.

Arhavi Belediyesinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda tiyatro drama kursu açılacağına dair bilgi verildi ve şu ifadeler kullanıldı;

“Belediyemiz destek ve katkılarıyla Arhavi Halk Eğitim merkezi ve Arhavi Gençlik Merkezi bünyesinde tiyatro drama kursu açılacaktır. Kursumuz ücretsiz olacaktır. Detaylı bilgi almak ve başvuru kaydı için Belediyemiz 5.kat Sosyal İşler-Basın biriminde yapabilirsiniz.”

Arhavi Belediyesi Basın Halkla İlişkiler personeli Fatih Asılyazıcı kurs hakkında bilgi vererek, aynı kursun her sene açıldığını fakat pandemiden dolayı 2 yıl ara verildiğini belirtti. Asılyazıcı ayrıca, “Tiyatro sevgisini gençlere kazandırabilmek, gençlere özgüven aşılamak ve diksiyon eğitimi sağlamak için yıllardır bu çalışmayı yapıyoruz. 12 yaş altı çocuklara, tabana yayma adına Belediyemizin desteğiyle Halk Eğitim Merkezi bünyesinde böyle bir çalışma yürütüyoruz. Belediyemiz sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ediyor her zaman. Bu konuda kendini kanıtlamış, kimliği olan bir belediye Arhavi Belediyesi. Kültür, sanat ve spor faaliyetlerine her zaman bir katkı sunuyor. Başkanımız Vasfi Kurdoğlu’nun da bir tiyatro geçmişi var. Bu konularda her zaman destekçi oluyor” dedi.