YEREL
Giriş Tarihi : 04-06-2022 16:02

Tohum Karşılığı Fide Dağıtıldı

Tohum Karşılığı Fide Dağıtıldı

Şavşat Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından yerel ata tohumları ile yetiştirilen fideler tohum karşılığında vatandaşlara dağıtıldı.

Şavşat Belediyesi’nin katkıları ile Şavşat Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından yerel ata tohumları ile yetiştirilen fideleri Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Belediye Parkı’nda halka dağıttı. Fide dağıtımında konuşma yapan Başkan Acar, “İlçemizin kalkınmasını ve göç veren değil göç alan bir ilçe haline dönmesini sağlayacak iki önemli unsur bulunuyor. Bunlardan birincisi tarım alanında ön plana çıkması, ikincisi ise tabii ki turizm. Her iki alanda da Şavşat Belediyesi olarak gücümüz yettiği kadar çalışmalar yapıyoruz. 2021 yılı itibari ile topladığımız yerel ata tohumlarımızı Yöresel Ürünler Depolama, İşleme ve Paketleme tesisinde fideye dönüştürdük ve bugün vatandaşlarımıza dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Fide verdiğimiz hemşerilerimizden tek talebimizin yerel ata tohumlarını bizlere ulaştırmaları. Böylelikle önümüzdeki yıllarda daha fazla fideyi daha fazla vatandaşımıza ulaştırma imkanına kavuşacağız. Bu fideler için emek harcayan tüm arkadaşlarımıza, tohumları bize ulaştıran vatandaşlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Şavşat Tarımsal Kalkınma Kooperatifi çalışanları, fide dağıtılan vatandaşlarını tek tek not alarak ata tohumu sözü aldı.

 

Haberin Galerisi : Tohum Karşılığı Fide Dağıtıldı
Gündem ArtvinGündem Artvin