YEREL
Giriş Tarihi : 13-10-2021 10:25   Güncelleme : 13-10-2021 10:25

TRANSFER EKSİKLİĞİ YENİLGİYE NEDEN OLDU

TRANSFER EKSİKLİĞİ YENİLGİYE NEDEN OLDU

Artvin 7 Mart Spor Kulübü hentbol takımı cumartesi günü Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ile çıktığı maçta eksik transferleri nedeniyle yenildi. Her fırsatta kadın hentbol takımına sahip çıkın diye yetkililere seslenen Antrenör Murat Ülker, “takımın transfere ihtiyacı var bu ihtiyaç giderilince ligde mücadele etmemiz daha kolaylaşacaktır. Bu kapsamda Artvin halkından ve büyüklerimizden kulübümüze ekonomik destek sağlamasını istiyoruz” dedi.

Hafta sonu oynan Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ile oynanan maçın değerlendirmesini yapan 7 Mart Spor Kulübü kadın hentbol takımı antrenörü Murat Ülker, rakip takımın kadrosunda yabancı ve süper lig tecrübeli oyuncularının olması maçın skoruna yansımasına neden olduğunu aktararak, “Mersin maçımız gurubumuzun ilk maçıydı kendi evimizde seyircimizin önünde oynadık. Tabi ki maç skoru bizim de beklemediğimiz skorla karşılaştık. Bize göre sebepleri var bu sebeplerin içerisinde en önemli algı rakip takımın ve bizim takımın arasındaki denge farkı. Bu denge farkı ekonomik anlamda manevi anlamda kurumsal bir kulüp olduğu için çok etkilendiğimizi düşünüyorum. Sportif anlamda sahadaki sporcuların yabancı oyuncuların olması süper lig oyuncularının, tecrübeli oyuncularının olması bizim genç takımın motivesini kırdığını görmekteyiz. Müsabakanın belirli döneminde bunun etkisi altında kalıp sporcularımız çok pas hatası yaptılar. Hücumda organize olamadık geri koşamadık ve hızlı hücumlarda çok gol yedik fark açılınca genç olan çocuklarımızı toparlamakta sorunlar yaşadık bu da ister istemez maçın skoruna yansıdı. Bu hatalarımız gördük ders çıkardık inşallah bugün başlayacağımız antrenmanlarımızla birlikte bu hatalarımızı konuşacağız sohbetlerimiz olacak sporcularımızın motivasyonunu en üst seviyeye çıkarmamız gerekiyor. Bu süreç uzun maraton bugün yenilebiliriz ama yarın bu hatalarımızdan ders çıkarıp Yozgat maçında çocuklarımızın performansını en üst seviyede vereceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Bu hafta sonu Yozgat Aile Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü ile oynayacağımız maça daha hazırlıklı olacağız” diyen Antrenör Murat Ülker, “Bu hafta sonu yapacağımız Yozgat takımıyla eş değer olduğumuzu düşünüyorum. Onların da kendi çocuklarıyla mücadele ettiğini biliyorum bizde kendi çocuklarımızla mücadele ediyoruz. Ben inanıyorum ki Yozgat maçında daha farklı bir mücadele sergileyeceğiz. Kazanan takımın biz olmamızı istiyorum. Çünkü yıllardır çalıştığımız çocuklarla birlikte mücadele ediyoruz. Bir iki sakatımız var takım kaptanımız Ece Ersöz ve Seray Altun kızımızın ameliyat sonrası performansında düşüklük var ama ben eksik olmamıza rağmen bu maçı kazanacağımızı düşünüyorum. Hazırlıklarımıza o yönde çalışıyoruz notlarımızı aldık. Çocuklarımızın da ilk maçın yenilgisiyle birlikte morallerinin düştüğünü görüyorum ama bugün antrenmanlarda motivasyon konuşması yapıp çocuklarımızı tekrar müsabakaya hazırlayacağımı düşünüyorum” şeklinde konuştu.