YEREL
Giriş Tarihi : 21-05-2022 10:54   Güncelleme : 21-05-2022 10:54

TSS yıllık Faaliyetini Açıkladı

TSS yıllık Faaliyetini Açıkladı

Türk Sağlık Sen Artvin Şubesi Olağan Kongresini Gerçekleştirdi.

Türk Sağlık Sen Artvin Şubesi 2’nci Olağan Kongresini Gerçekleştirdi.Türk Sağlık Sen Artvin Şube Yönetimi 20 Kasım 2021Tarihinde Yapılan 2’nci Olağan Kongre Seçimi ile Göreve Geldikleri Günden Bugüne 6 Aylık Zaman Diliminde yaptıkları çalışmaları yönetim şu şekilde açıkladı:

“1- Birinci ayda tek başımıza şube yeter sayısına ulaştık. (Artvin Gümüşhane şubesi iken Artvin şubesi olduk).

2- Türk Sağlık Sen'e güven duyan sendikamızı tercih eden üye sayımızda il genelinde yüzde 65, Hopa ilçemizde yüzde 50, Arhavi ilçemizde yüzde 100, Yusufeli ilçemizde yüzde 300 artış gerçekleşti.

3- Daha önceden sadece Hopa Devlet Hastanesi’nde de yetkili sendika iken son yetki döneminde Hopa ilçemize ilaveten Arhavi ve Yusufeli ilçelerimizde de yetkili sendika oldu.

4- İl genelinde 30 işyeri ile indirim anlaşması sağlandı. (ilimizde çalışan tüm sağlık çalışanları faydalanıyor.)

5-İl şube yönetimi olarak 5 basın açıklaması yapıldı.

6- İl merkezi ve 8 ilçe merkezinde bulunan kurumlarda çalışan arkadaşlarımızın yüzde 98’i ziyaret edildi. Sendikamızın çalışmaları ve kazanımları hakkında bilgi verilip arkadaşlarımızın sorun ve önerileri dinlendi. Toplamda 218 ziyaret gerçekleştirildi.

Bu faaliyetleri gerçekleştirmemiz için bize güvenip oy veren bütün delegelerimize, sahada sendikamızın adına üstün gayret sergileyen kurum temsilcilerimize ve "Türk Sağlık Sen'e omuz vermek Türk milletine omuz vermektir" diyen genel başkanımız Önder Kahveci'nin çağrısına duyarsız kalmayıp üye olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Önümüzde ki dönemde il ve Türkiye genelinde yetkili ve etkili olma inancı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz...