YEREL
Giriş Tarihi : 11-05-2022 10:43   Güncelleme : 11-05-2022 10:43

TTO için Bilgilendirme Semineri Yapıldı

TTO için Bilgilendirme Semineri Yapıldı

Artvin Çoruh Üniversitesinde Teknoloji Transfer Ofisi Ön Değerlendirme Toplantısı ve Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi.

Artvin Çoruh Üniversitesi(AÇÜ) bünyesinde kurulması planlanan Teknoloji Transfer Ofisi için ön değerlendirme toplantısı Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin başkanlığında gerçekleştirildi.

Teknoloji Transfer Ofisinin kurulması yönünde yol haritasının çizilmesi ve Teknoparkların kurulduğu il ve bölgeye endüstri, bilişim gibi alanlarda sağladığı katkılar hakkında değerlendirmelerin yapıldığı toplantıya Üniversite Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, Prof. Dr. Mehmet Ersoy ve Prof. Dr. Murat Kibar, Üniversite Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Ardıç ile Üniversite Tıbbi Aromatik Bitkiler Koordinatörlüğü ve Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi yetkilileri katıldı.

Programda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Tayfun Öztürk ülkede faal durumda bulunan teknoparkların tarihsel gelişimi, amaç ve faaliyet alanları ile bu tesislerde yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 Teknoloji Transfer Ofisi Bilgilendirme Semineri

Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) için bilgilendirme semineri düzenlendi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’in de katıldığı seminerde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Tayfun Öztürk “teknoloji merkezli üniversite-sanayi iş birlikleri”, “teknoloji transfer ofislerinin çalışma alanı ve TTO’lara yönelik beklentiler” ve “sürdürülebilir ve katma değeri yüksek endüstriyel alanlarda TTO’lara düşen görevler” gibi temalarda bilgilendirmelerde bulundu.

Program sonrasında Rektör Prof. Dr. Bilgin konuk konuşmacı Tayfun Öztürk’e hediye ve plaket takdim etti.