YEREL
Giriş Tarihi : 30-09-2021 19:13   Güncelleme : 30-09-2021 19:13

TÜRK KIZILAY'I YUSUFELİNDE

TÜRK KIZILAY'I YUSUFELİNDE

Türk Kızılay'ı Yusufeli’nde ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadı. Kızılay Artvin şubesi, tespit ettikleri ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri ve hijyen seti dağıttı.

Türk Kızılay’ı Artvin Şube Başkanı Alaaddin Güven, ve çalışma arkadaşları Artvin Şubesi' ne başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri ve hijyen seti dağıttı. Türkiye’nin ve dünyanın ihtiyaç duyulan her köşesinde, mazlumlara ve düşkünlere derman olan Türk Kızılay'ı Yusufeli ilçesinde ihtiyaç sahiplerinin taleplerine ve isteklerine de cevap verdi. Yönetim kurulunun oluşturduğu komisyonda yardım yapılacak kişileri belirleyen Kızılay Artvin şubesi, dağıtım öncesinde yapılan tespitler doğrultusunda talep edilen ihtiyaçların yeterli miktarda ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında aracı oluyor.

Türk Kızılay’ı Artvin’e kayıtlı 3 bine yakın ihtiyaç sahibine başvurular doğrultusunda kişilerin şu anki durumlarını inceleyip gerekli gıda ve hijyen kolisi yardımlarını ulaştırıyor. Kızılay Artvin şubesi, genel müdürlükten gelen veya Artvin şubesinin kendi imkânlarıyla oluşturduğu yardım kolilerini merkez ve ilçelerde dağıtmaya devam ediyor.

Kızılay Artvin şubesi ayrıca hafta sonu gerçekleştirilen Off-Road yarışlarında vatandaşlara çay ve ikramlık dağıtımı da yaptı.

HATİCE DİLER