YEREL
Giriş Tarihi : 18-04-2022 10:34   Güncelleme : 18-04-2022 10:34

“TÜRKİYE İYİ İDARE EDİLMİYOR”

“TÜRKİYE İYİ İDARE EDİLMİYOR”

Demokrat Parti Artvin İl Başkan Yardımcısı Hakan Çil, mevcut iktidarın ülkeyi yönetemediğini ileri sürdü.

Hakan Çil, 20 yıllık AKP iktidarının ülkeye zaman kaybettirdiğini söyledi. Türkiye tablosunun iyi olmadığını aktaran Çil, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Her gün her vatandaşımızın yaşayıp hissettiği bu emareler Türkiye’nin iyi idare edilmediğinin delilleridir. Zira her şey neticesi ile ölçülür. Sloganların arasında ki netice parlak değildir. Ülkenin 20 yıldır zaman ve takat kaybetmekte olduğu ortadadır. Türkiye’nin iyi idare edilmesinde sevinç duyarız.  Ama ülke iyi idare edilmiyorsa buna mazeretler aramak,  gerekçeler bulmak kötüye alkış tutmak olur. Bu tablo " iyidir " demenin hiç bir gerekçesi yoktur. Vatandaşın haksızlığa, hürriyetsizliğe ve fedakarlığa talip olması düşünülemez. Bu gün ses çıkmıyorsa ve bu hal idareyi daha da kötüleştiriyor ve keyfiliği daha da teşvik ediyorsa,  bunun sebebi Türkiye ' de siyasettin iyi işlemediğindendir. Bu gün Türkiye’de demokrasi değil,  sessizlik aranmaktadır.”

Çareyi hür ve demokrat Türkiye'de aramak gerektiğini belirten Çil, “Hür ve Demokrat bir Türkiye'yi meydana getirmek için,  kalkınma, refah ve medenî hizmet kervanının Demokrat parti, Adalet partisi ve doğru yol partisi iktidarlarında olduğu gibi yeniden yola koyulması gerekir. Türkiye korkular ve yasaklar ülkesi olmaktan çıkarılmalıdır. Yeni adil ve eşit rekabete dayalı hür ve serbest seçim ile millet iradesi üstünlüğüne dayanan demokratik rejim tesis edilmelidir. Ülkeyi idare edenlerin iktidara geldiklerinde bir hedefi,  bu hedefe ulaşacak bir programı,  bu program gereği bir takvimi velhasıl bir gündemi olmalıydı bu ekonomik kiriz ve yüksek enflasyonun bize gösterdi ki hiç bir program ve hedefleri yokmuş sadece havanda su döverek zaman kaybına ve günü kurtarma yoluna gitmişlerdir. Enflasyonun mutlaka kontrol altına alınmalıdır. Batı ülkelerinde olduğu gibi sanayi ve kredi faizleri yüzde 2-3 ' e inmelidir. Gelir dağılımı düzeltilmelidir. GAP ve KOP projesi bir an önce bitirilmelidir, proje içinde yer alan topraklara su taşınmalıdır. Tersine göç başlatmalı ve hayvancılık| yeniden canlandırılmalıdır. Türk parasının değer kaybı önlenmeli,  Türk lirası dünya paraları içinde itibarlı bir mevkie yükseltmelidir. Faiz,  borsa,  dolar üçgeninden bir an önce vaz geçilmeli ve üreten bir ekonomi meydana getirilmelidir. Yatırımlar harekete getirilmelidir.  Doğruyol Partisi ve Refah - Yol iktidarında planlanmış projeler işleme konulmalıdır. Şanlıurfa Mardin- Şanlıurfa Gaziantep,  Gaziantep İskenderun hızlı tren projesi hayata geçirilmelidir. Diyarbakır, Şanlıurfa,  Şanlıurfa Gaziantep,  Gaziantep Mersin hızlı tren projesi hayata geçirilmelidir. Şanlıurfa Şeker Fabrikası, Şanlıurfa Gübre fabrikası yapılmalıdır. Şanlıurfa GAP Hava limanı ve Kargo binası yapılmalıdır. İmar ve inşa projesi yeniden başlatılmalıdır. İşsizlik meselesine ciddi tedbirler getirilmelidir. Dış politikada başta Suriye politikası olmak üzere meydana gelen çıkmazlar aşılmalıdır. TRT iktidarın sesi olmaktan çıkarılmalıdır ve milletin sesi olması için gerekli adımlar atılmalıdır” diye konuştu.