YEREL
Giriş Tarihi : 28-05-2022 10:00   Güncelleme : 28-05-2022 10:00

Türkiye’de İlk Olacak

Türkiye’de İlk Olacak

Artvin Off-Road Kulübü, Artvin Valiliği ve Kültür Turizm İl Müdürlüğü katılımcıların kendi yaptığı toplama araçlar ile ‘GravityRaicer’ isimli bir yarış düzenleyerek Artvin’de ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek.

Katılım şartlarını açıklayan Off-Road Kulübü Başkanı Tolga Şatır, “Çıkma lastik, eski lastik, bulduğumuz el arabasından olur, farklı lastiklerden 4 tekerlekli bir araç üretip, ürettiği bu araçla 2 arkadaşı ile birlikte şehir içinde hem kendilerinin eğlenmesi hem de izleyenlere güzel renk vermesi için planladığımız bir organizasyon. Yarışmada bir de tasarıma da ödül verilecek. Güvenlikle ilgili de kask, baret, dizlik, dirseklik zorunlu. Bu şartları oluşturduktan sonra bütün herkes yarışlara katılabilir hem eğlenebilir hem de izleyebilir” dedi.

Türkçede yer çekimi yarışçısı anlamına gelen GravityRaicer yarışması yarın saat 13.00’de hastane kavşağından başlayıp valilik önünde sona erecek.

Off-Road Kulübü Başkanı Tolga Şatır yarışma hakkında bilgi vererek, “İlimizin doğası itibariyle motorsuz bir yarış etkinliği düşünüyoruz. Amacımız geri dönüşüme katkı sağlamak. Çıkma lastik, eski lastik, bulduğumuz el arabasından olur,farklı lastiklerden 4 tekerlekli bir araç üretip, ürettiği bu araçla 2 arkadaşı ile birlikte şehir içinde hem kendilerinin eğlenmesi hem de izleyenlere güzel renk vermesi için planladığımız bir organizasyon.Bu yarışa bütün halkımız katılabilir.Katılımdaki şartımız; 4 tekerlekli araç hazırlaması. Bildiğimiz araba lastiği değil de bisiklet lastiği, el arabası lastiği gibi alternatif lastiklerden herhangi biri olur, lastiğini kendisi belirleyebilir. 4 lastikten oluşan kesinlikle ama kesinlikle bir fren sistemi olan, iki kişinin kullanabileceği -ikinci kişi inip binebilir yeri gelince aracı itebilir, o yüzden iki kişi istiyoruz- bir de tasarıma da ödül verilecek. Güvenlikle ilgili de kask, baret, dizlik, dirseklik zorunlu. Bu şartları oluşturduktan sonra bütün herkes yarışlara katılabilir hem eğlenebilir hem de izleyebilir.Yarış güzergahımız hastanenin alt tarafındaki düzlükteki yol ayrımından başlayıp Valiliğin önünde bitecek. Yarışın bitmesi ile araçlarımızla halkımızı Valilik önünde bekleyeceğiz.Araçlarımızı halka göstereceğiz. Gerekirse fotoğraf çekinebilirler.Yapılan araçlarla gezebilirler. Artvin Off-Road Kulübü olarak arkadaşlarda hazırlıyorlar. Dışarıdan da hazırlanıyorlar.Orada da küçük çaplı bir etkinlik olacak.Off-Road kulübü, Kültür Turizm İl Müdürlüğü ve Valilik olarak 3 kurum birlikte organize ediyoruz Artvin'e yeni bir etkinlik katmanın peşindeyiz. Yeni bir etkinlik, yeni bir heyecan olsun istiyoruz. Birincisi şehir içerisinde kısa mesafede olacak, belki ikincisi daha uzaktan, daha profesyonel gerçekleşecektir. Amacımız gelenekselleşmesini sağlamak” diye konuştu.