YEREL
Giriş Tarihi : 28-04-2022 11:08   Güncelleme : 28-04-2022 11:08

Ülkü Ocakları ve MHP İftar Yemeği Verdi

Ülkü Ocakları ve MHP İftar Yemeği Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi - Ülkü Ocakları İftar Programına Yoğun İlgili

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Ülkü Ocakları Artvin İl Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlendiği iftar yemeği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Şelale Düğün Salonunda gerçekleştirilen İftar Yemeği Programına yüzlerce kişi katıldı.

Salon tıklım tıklım dolarken, salona sığmayan vatandaşlar içinde salonun bahçesindeki alanda iftar verildi.

Çocuk, genç, yaşlı toplumun her kesiminden yoğun bir katılımla gerçekleştirilen iftar yemeği yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi adeta şölen ve bayram tadında renkli görüntülere sahne oldu.

İftar Programında konuşan AK Parti Milletvekili Erkan Balta, pandemiden dolayı toplu iftar verilemediğini ve bunun özlemini yaşadıklarını söyleyerek, “2 yıldır toplu programlar yapamaz durumdaydı iftar heyecanını iftar sevincini birlikte paylaşmaktan da 2 yıldır mahrum kalmıştık bu yıl çok şükür bu programları yapmaya başladık. Murgul'da Murgullular ile birlikte güzel bir iftar programı yaptık ondan önceki gün Yusufeli’nde Cumhur ittifakı olarak Yusufeli’ndeki Milliyetçi Hareket Partili ve AK partili arkadaşlarımızla birlikte iftar yaptık bugün de burada görüyorum ki ilimizin her köşesinden Arhavisinden Şavşat’ından Murgul’undan Borçka’sından Yusufeli’nden bilhassa Artvin'in her köşesinde Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarım buradalar. İftar heyecanını iftar sevincini paylaştılar ve bugün ben onlarla birlikteyim gerçekten çok güzel bir gurur katıldığınız için hepinize tekrardan teşekkür ediyorum. Ramazanınız mübarek olsun bayrama hayırlarla güzelliklerle kavuşun diyorum hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi

MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, yaptığı açıklamada, davetlerine icabet eden her kese teşekkür ederek “ Mübarek Ramazan ayında vatandaşlarımızla bir sofrayı, bir aşı paylaşmak istediğimizden bu programı düzenledik.  İlgi alaka bizleri çok onure etti. Çok mutlu olduk. Herkesten Allah razı oldun. Artvin küçük bir şehir, bu birlik beraberliği görmek yaşamak, bizim için çok önemli” ifadelerine yer verdi.

Artvin Ülkü Ocakları Başkanı Ogün erdem yaptığı selamlama konuşmasında programda “ Bu mana ve muhabbet olur Ramazan akşamında sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Kurulan iftar sofrasına birlikte oturduk Allah'ın vermiş olduğu nimetlere birlikte şükür ettik. Tuttuğumuz oruçları mükâfatını yalnızca rabbimizden diledik ramazanınız mübarek olsun. Bugün burada kendisini Türk'ün kutlu davasına adamış başta başbuğumuz Alparslan Türkeş beyi ve şehit olan Bu vatanın bütün evlatlarına saygı ile anıyorum ruhları şad mekânları cennet olsun.Unutulmamalıdır ki Türk düşmanlarına karşı çelik gibi irade ile fikri kaynağını Orhun’dan alan Hira Mağarasındaki oku emrini kulak veren Çanakkale'de kahramanlık destanı yazan bir milletin günümüzdeki yansıması olan ülkücüler, milli şura davalarına sahip çıkacak ve bundan sonra asla geri durmayacaktır.Cenabı Allah dua ve ibadetlerimizi kabul etsin, birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmaya çalışanlara fırsat vermesin ve Türk milletini korusun ve kollasın.Yüce Rabbimiz nice Ramazanlara birlik ve esenlik içerisinde kavuşmamızı nasip etsin.Bu vesileyle bu iftar programınızı düzenlenmesinde emeği geçen tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HATİCE DİLER