YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 17:17   Güncelleme : 10-11-2021 17:17

“ULUSAL DEĞERLER BİLİNCİYLE CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKMAKTIR”

“ULUSAL DEĞERLER BİLİNCİYLE CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKMAKTIR”

İyi Parti Artvin İl Başkanlığı 10 Kasım Nedeniyledir Atatürk Anıtına Çelenk Sundu

İYİ Parti Artvin il Başkanlığı, Atatürk’ün ölümünün 83. yıl dönümü nedeniyle anma etkinlikleri kapsamında Atatürk anıtına Çelenk sundu.

 İYİ Parti Artvin il başkanı Kemalettin Akgök,  İyi Parti Artvin merkez ilçe başkanı Yusuf ince, kadın kolları gençlik kolları ve il ilçe teşkilatı saygı duruşunda bulundu.

Çelenk sunumunun ardından istiklal marşı okuduktan sonra başkan Kemalettin Akgök günün anlamı ile ilgili kısa bir konuşma yaptı. 

Akgök, “ Cumhuriyetin kurucusu büyük Önder gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün seksen üçüncü yılı nedeniyle bugün bir araya gelmiş bulunuyoruz. Tüm yaşamını vatan ve Türk milleti için harcayan, tarihin kaydettiği en büyük vatanseverlerden gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 83. yıldönümünde onu saygı sevgi şükran ve minnetle rahmetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk övgüye değer bir çok üstün meziyeti şahsında toplamış büyük bir fikir ve devlet adamıdır. İleri görüşlülüğü, irade ve cesareti, azmi ve kararlılığı ile de dünya tarihinin unutulmaz komutanları arasında yerini almış askeri bir dehadır.

Milleti için sayısız hizmetleri yanında dünya barışını ve insanlık idealinin daima ön planda tutmuş bu yönüyle tüm insanlığın saygısını kazanmıştır.

Atatürk sadece Türk Milleti’nin değil, dünyanın bütün mazlum milletlerin sevgi ve takdirine mazhar olmuş, geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya görüşüyle yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihe geçmiştir.

Bugün hepimize düşen ortak görev, yine yıllar önce Atatürk’ün de ifade ettiği gibi ulusal değerler bilinciyle Cumhuriyet’e sahip çıkmaktır bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyetimizin kurucusu milletimizin unutulmaz lideri büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını,  istiklal mücadelemizin tüm isimli, isimsiz kahramanlarını bir kez daha saygı sevgi şükran minnet ve rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.