YEREL
Giriş Tarihi : 12-06-2021 10:41   Güncelleme : 12-06-2021 10:41

“ULUSAL DESTEKLEME PROGRAMI” BAKANLIK TOPLANTISI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk başkanlığında Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) değerlendirildiği telekonferans toplantısına katıldı.

“ULUSAL DESTEKLEME PROGRAMI” BAKANLIK TOPLANTISI YAPILDI

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa SAFRAN, Millî Eğitim Bakanlığı Genel Müdürleri ve 81 İl Müdürünün katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Ulusal Destekleme Programı (UDEP) kapsamında yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Salgın sürecinde öğrencilerin fiziksel, duygusal sosyal ve akademik gelişim alanlarında ihtiyaçlarının belirlenerek desteklenmesini amaçlayan programın uygulama esasları ve çalışma takvimi hakkında detaylı bilgiler verildi.

Yaz dönemiyle başlayacak olan UDEP sürecinde her okulun öğrencilerin ihtiyaçlarını belirleyerek öncelikli ve kritik kazanımları dikkate alarak telafi planı da oluşturacakları kaydedildi.

Toplantı Sonrası Yusufeli Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Yusufeli Halk Eğitimi Merkezi tarafından Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında gerçekleştirilen yıl sonu el sanatları sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Açılış töreni Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk ÖZDEMİR, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN, ilimiz genelindeki eğitim yapılarındaki çalışmaları yerinde incelemek üzere ziyarette bulunan MEB İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Erkan HALICI, İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, MEB İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanlığı Şube Müdürü Tarık ÇAKIR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol MURTEZAOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ALP, İlçe Şube Müdürleri, okul ve kurum yöneticileri, öğretmenler, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.

Programda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Halk Eğitimi Merkezlerinin özellikle salgın döneminde önemli bir görevler üstlendiklerini hatırlatarak salgınının ilk günlerinden itibaren ilimizin maske ihtiyacınınım karşılanmasına önemli katkılar sunduklarını ifade etti. ACAR 2021 yılının ilk altı ayında ilimizde açılan kurslara 9000'in üzerinde vatandaşımızın katıldığını belirterek “ Bundan sonraki süreçte Sayın Valimizin himayelerinde kursiyerlerimizin becerilerini geliştirerek ürettikleri ürünleri markalı ürünler haline dönüştürerek kursiyerlerimize ve ilimize ekonomik kazanç sağlamayı hedefliyoruz” dedi. ACAR sözlerini serginin hazırlanmasında emekleri olan personele teşekkür ederek tamamladı.

Sergi programı protokol üyelerinin Halk Eğitimi Merkezi kurslarında üretilen ürünlerin sergilendiği bölümleri gezerek bilgi almalarının ardından tamamlandı.