YEREL
Giriş Tarihi : 16-05-2022 11:02   Güncelleme : 16-05-2022 11:02

Uluslararası Kaçkar Kupası İçin Kürek Çektiler

Uluslararası Kaçkar Kupası İçin Kürek Çektiler

Türkiye Kano Federasyonu 2022 yılı faaliyet programında yer alan "Akarsu Slalom Yusufeli Belediyesi Uluslararası Kaçkar Kupası" yarışları yapıldı.

350 metrelik yapay kano parkurunda gerçekleştirilen organizasyona İran, Artvin ve Rize'den 35 sporcu katıldı.K1 ile C1 tekne sınıflarında büyük erkekler, büyük kadınlar, genç erkekler, genç kadınlar ve yıldız erkekler kategorilerinde yapılan yarışlarda sporcular toplam 20 kapının bulunduğu parkuru en hızlı şekilde bitirmek için Barhal Çayı'nın güçlü sularında kürek çektiler.

Kıyasıya verilen mücadeleler sonrasında kürsü şu şekilde oluştu;

Büyük Erkekler K1 kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden sporcularından Kubilay Yılmaz birinci, Mustafa Arda Acar İkinci, Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Tarık Tuğcu üçüncü oldu.

Büyük Erkek C1 kategorisinde Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Muhammet Usta birinci, Yusufeli Belediyesi Spor Kulübünden Muhammet Ali Köse ikinci ve Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Emir Fazıl Yazıcı üçüncü oldu.

Genç Bayan C1 Kategorisinde İran Alborz takımından DonyaJokar birinci, Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Duygu Beyaz ikinci oldu.

Genç Erkek C1 Kategorisinde Ardeşen Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Mustafa Parlak birinci oldu.

Büyük Bayan K1 Kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Cennet Ayhan birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Gamze Polat ikinci ve Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kader Korkmaz üçüncü oldu.

Büyük Bayan C1 Kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kader Korkmaz birinci, Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Cennet Ayhan ikinci oldu.

Genç Erkekler K1 Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Serkan Özcan Yılmaz birinci, Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Spor Kulübünden Emirhan Demir ikinci ve Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcularından Gürkan Çelik üçüncü oldu.

Genç Bayan K1 kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcularından Fadime Kurt birinci, İran Alborz takımından HeliaGhorashi ikinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Hilal Özçelik üçüncü oldu.

Yıldız Erkek K1 Kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Ali Kemal Aydın birinci, Ardeşen Belediyesi Spor Kulübü sporcularından Ahmet Akif Aslıyüksek ikinci ve Emirhan Aksoy üçüncü oldu.

Kulüpler bazında sıralamalarda şu şekilde oluştu;

Büyük Erkekler Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü birinci, Rize Gençlik ve Spor Kulübü ikinci, Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü ile Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik Spor Kulübü üçüncü oldu.