YEREL
Giriş Tarihi : 15-12-2021 17:49   Güncelleme : 15-12-2021 17:49

ÜNİVERSİTE CAMİİ CUMA GÜNÜ AÇILIYOR

ÜNİVERSİTE CAMİİ CUMA GÜNÜ AÇILIYOR

 

Artvin Çoruh Üniversitesi camii açılıyor. 28.01.2018  tarihinde temeli atılan  AÇÜ Seyitler Yerleşkesindeki Üniversite camii Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali ERBAŞ’ın da katılacağı resmi açılış töreni ile ibadete açılacak.

Artvin İl Müftüsü Hasan GÜNEŞ yaptığı açıklamada, bir dizi programlara katılmak üzere Artvin’e gelecek olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın üniversite camiinin açılışını da yapacağını söyledi. Güneş şunları söyledi:

“2018 yılı nisan ayında temeli atılan ve Artvin il Müftülüğü ile  Üniversite Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapımı tamamlanan Artvin Çoruh Üniversitesi Fatih Camii 17 Aralık Cuma günü açılıyor. Sayın Diyanet İşleri Başkanımız açılışı gerçekleştirecek. Açılış merasimi Cuma namazından önce 11.30’larda gerçekleşecek. Sayın başkanımız Cuma hutbesini irad edecek ve  camide ilk  Cuma namazını kıldıracak. Bu vesile ile tüm halkımızı Cuma günü açılışı gerçekleşecek olan camimizin açılışına davet ediyorum. Camimizin yapımında maddi ve manevi desteği olan,emeği geçen tüm kardeşlerime kurumum adına teşekkür ediyor, Rabbimden hayırlarının kabul olmasını niyaz ediyorum”

 

ÇORUH ÜNİVERSİTESİ FATİH CAMİİ: 2600 metrekarelik arazi üzerine 540 m² camii alanı (bina yüksekliği 24 m, kubbe yüksekliği 18 m ve minare yüksekliği 32 m) olarak inşaa edilen AÇÜ Fatih  Camiinde aynı anda 650 kişi namaz kılabiliyor.

Cami müştemilatında gençlik merkezi ve lojman da bulunuyor.

Ayla ALKAN