YEREL
Giriş Tarihi : 21-05-2022 10:23   Güncelleme : 21-05-2022 10:23

Vakıflar Haftası Etkinlikleri Düzenlendi

Vakıflar Haftası Etkinlikleri Düzenlendi

Vakıflar Genel Müdürlüğünün faaliyet programında yer alan ve bu yıl “Vakfet, Yaşat, Yaşa” temasında sunulan Vakıflar Haftası Etkinliklerinin programı Artvin Çoruh Üniversitesinde gerçekleştirildi. Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi iş birliği ile düzenlenen programda “Vakıf, Medeniyet ve Sosyal Hayat” temalı panel düzenlendi.

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuri Yavuz’un oturum başkanlığını yaptığı panelde Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Hamit Şafakçı, Dr. Öğr. Üyesi Eşref Temel ve Dr. Öğr. Üyesi Muhittin Kul konuşmacı olarak yer aldı. Trabzon Vakıflar Bölge Müdürü Dr. İsmet Çalık ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkilileri ve Üniversitemiz akademisyenleri ile öğrencilerin takip ettiği panelde “Osmanlı’da Vakıf Anlayışı ve Vakıf Medeniyeti”, “Tarihsel Süreçte Vakıfların Sosyal, Kültürel ve Ekonomik Alanlarda Önemi”, “Vakıf Teşkilatının Sebepleri ve Topluma Sağladığı Faydalar” ve “Ardanuç’ta Vakıf Teşkilatları” temalarında bilgilendirmeler yapıldı.

Panelin ardından katılımcılar “Vakıf Kültür Varlıkları ve Restorasyonları” konulu fotoğraf sergisini gezme imkânı buldu.

Sariye TOPALOĞLU