YEREL
Giriş Tarihi : 20-04-2022 11:57   Güncelleme : 20-04-2022 11:57

Vali Doruk Yangın Yerinde

Vali Doruk Yangın Yerinde

Vali Yılmaz Doruk, dün sabah saatlerinde Şavşat’a bağlı Taşköprü Köyü’nün Cami Mahallesi’nde çıkan yangınla ilgili incelemelerde bulunmak üzere olay yerine gitti.

Ak Parti Artvin Milletvekili Av. E. Erkan Balta’nında eşlik ettiği incelemelerde yetkililerden bilgi alan Doruk, burada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Yaşanan bu üzücü olayda yapılan ilk tespitlere göre ne yazık ki 1 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve 1 vatandaşımızın da kayıp olduğu anlaşılmıştır. Kayıp vatandaşımızın bulunması için yürütülen çalışmalar titizlikle devam ediyor. Ayrıca yine yapılan ilk tespitlere göre olayda 6 konut ve 3 samanlık hasar görmüştür. Hem kayıp vatandaşımızı arama hem de oluşan hasarlardan dolayı vatandaşlarımız açısından meydana gelebilecek herhangi bir mağduriyete mahal vermemek adına çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor. Devlet olarak tüm imkânlarımızla burada vatandaşlarımızın yanındayız. Tekrardan tüm Artvin ve köy halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu üzücü olayda vefat eden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum.”

Yapılan incelemelerde Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Kılınç, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl AFAD Müdür V. Kemal Şenlioğlu, Belediye Başkanı Nihat Acar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü KatipÇiçek, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gürol Köroğlu, Köy Muhtarı Özkan Demir, Kızılay Şube Başkanı Alaattin Güven ve yetkililer de hazır bulundu.

AVBM