YEREL
Giriş Tarihi : 05-06-2021 11:23   Güncelleme : 05-06-2021 11:23

Vali Doruk’tan LGS’ye gireceklere moral

Liseye Geçiş Sınavı’na girecek olan öğrencilere Vali Yılmaz Doruk moral vermek 7 Mart Ortaokulu’na ziyaret gerçekleştirdi.

Vali Doruk’tan LGS’ye gireceklere moral

Ziyaret esnasında öğrencilerle sohbet eden Vali Doruk, öğrencilere güvendiğini ve sınavda başarılı olacaklarına inandığını dile getirdi.

7 Mart Ortaokulu’nda gerçekleşen ziyarette öğrencilerle sohbet eden Doruk, Pandemi döneminde yüz yüze eğitim alamamanın dezavantajları olsa da evde daha fazla zaman geçirip öğrencilerin daha çok ders çalışma fırsatı elde ettiklerini ifade etti.

Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin kendilerine daha çok zaman ayırdıklarını ve bu süreçte daha çok çalışma fırsatı yakaladıklarını ifade eden Doruk, öğretmenlerinde bu süreçte özverili bir şekilde çalıştıklarını belirtti. Teknolojinin geliştiği dünyamızda öğrencilerin öğretmenlerine telefon yoluyla ulaşıp takıldığı yerde yardım aldıklarını, bu süreçte öğretmenlerin saat kaç olursa olsun öğrencilere yardımcı oldukları ifadelerine yer verdi.

Çözümün çok olduğunu isteyenin başaracağını ifade eden Doruk, günümüzde istemenin önemli olduğunu problemlerin bir şekilde aşılacağını belirtirken hiçbir şeyin bahane edilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Sınava girecek gençlerle yaptığı sohbette onlara inandığını, güvendiğini belirten Doruk, gençlere sınavdan en iyi sonucu alacaklarına inandığını söyledi.

Öğrencilerle gerçekleşen sohbet esnasında söz alan öğrenciler, bu sürecin olumlu olumsuz taraflarını anlattı. Pandemi döneminde daha çok çalışma fırsatı ettiklerini ifade eden öğrenciler, çok çalışma fırsatımız olsa da yüz yüze eğitimde öğretmenlerimiz anlatımları sayesinde anlatılan konuları daha iyi anlıyorduk ifadelerine yer verildi. Yüz yüze eğitimde işledikleri bir konuyu daha kolay anladıklarını ifade eden öğrenciler, online eğitimde ise anlama konusunda daha çok sorun yaşadıklarına dair açıklamalarında bulunuldu. Ancak yaşadıkları bu sorunu da daha çok tekrar ederek kapatmaya çalıştıkları ifade ettiler.

Vali Doruk’un gerçekleştirmiş olduğu ziyaret okul bahçesinde 7 Mart Ortaokulu öğretmenleri ve Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ile yapılan sohbetin ardından son buldu.