YEREL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 10:32   Güncelleme : 15-07-2021 10:32

Vali Doruk’un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Aziz milletimizin ağır bir ihanete, vatanımızın alçak bir işgal girişimine uğramasının beşinci yıl dönümünde; milletçe gövdemizi siper ederek bu hayasızca akına geçit vermemenin gururunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz.

Vali Doruk’un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Bugün, bir yandan o gece kazandığımız zaferin sevincini yaşarken bir yandan da o esnada şehit düşen kahramanlarımızın üzüntüsünü yüreklerimizde hissediyoruz. O gece, canlarını bu vatan için feda eden şehitlerimizin şehadetine, gazilerimizin kahramanlıklarına şahit olduk.

İyi bilinmelidir ki 15 Temmuz’da tüm değerlerimize karşı saldırıya geçen FETÖ terör örgütü, bir fitne şebekesidir. Yıllarca manevi değerlerimizi istismar etmek suretiyle devletimizi ele geçirme planları kuran bu hain şebeke, suret-i haktan görünerek aramıza fitne ve fesat tohumları ekmekten çekinmemiştir.

Ancak aziz milletimiz, o karanlık gecede Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla tek vücut olmuş ve gösterdiği destansı direnişle hainlerin emellerini boşa çıkarmıştır. Bu destansı direniş, vatanımızdan, bayrağımızdan ve devletimizden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimizin tüm dünyaya ispatı olmuştur.

Tarih boyunca bizleri Malazgirt’te, Kut’ül-Amare’de, Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde yok etmek isteyenlerin heveslerini nasıl kursaklarında bıraktıysak; 15 Temmuz hainlerine de aynı şekilde hak ettikleri dersi verdik. Doğduğundan beri istiklale âşık olan böylesine onurlu ve kahraman bir milletin ferdi olmakla ne kadar iftihar etsek azdır.

Bizler şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu önemli günü hep şerefle yâd edecek, aziz milletimizin iradesine kast eden bu alçak girişimi hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız. Aziz milletimiz kadim tarihinden tevarüs eden bu asil ruhla önüne çıkan tüm engelleri aşacak, ülkemiz hedeflerine doğru kararlılıkla yürümeye ilelebet devam edecektir.

Bu düşüncelerle, milli birlik ve beraberliğimizin daim olması ve ülkemizin bir daha böyle ihanetlerle karşılaşmaması dileğiyle, muazzez değerlerimizin arkasına gizlenen bu fitne şebekesinin hain darbe girişimine geçit vermeyen milletimize şükranlarımı sunuyor, geçmişten günümüze vatan uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.