YEREL
Giriş Tarihi : 19-05-2021 13:40   Güncelleme : 19-05-2021 13:40

Vali Doruk'un 19 Mayıs Mesajı

Aziz milletimizin yeniden varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olmakla birlikte müreffeh yarınlara yürüyüşümüzün de başlangıcı olan 19 Mayıs, şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biridir.

Vali Doruk'un 19 Mayıs Mesajı

Ezelden beri gelen bağımsız yaşama tutkumuzun bir tezahürü olan 19 Mayıs, şan ve şerefle bin yıldır hüküm sürdüğümüz bu mukaddes topraklarda yine başı dik ve onurlu yaşayacağımızı tüm dünyaya ilan ettiğimiz gündür.

Şanlı tarihimizin her safhasında istiklal mücadelesinden asla taviz vermeyen kahraman ecdadımız, uğruna eşsiz zafer destanları yazdığı bu mukaddes topraklara namahrem eli değdirmemiştir.

Ecdadımızdan emanet aldığı bu asil ruhu ve heyecanı her daim yüreklerinde muhafaza eden gençlerimiz, geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’sinin en sağlam teminatıdır.

Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesini bugünde aynı gururla taşıyan gençlerimizin, son devletimiz Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatacağına olan inancımız tamdır.

Bu düşüncelerle, gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu destansı mücadeleyi zafere taşıyan tüm kahramanlarımızı saygıyla yâd ediyorum.