YEREL
Giriş Tarihi : 29-10-2021 12:56   Güncelleme : 29-10-2021 12:56

Vali DORUK’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Vali DORUK’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin 98’nci kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyor, bağımsızlığımızın simgesi olan Cumhuriyet Bayramımızın coşkusunu milletçe paylaşıyoruz.

Her türlü zorluğa göğüs gererek kurulan Cumhuriyet, bu mukaddes topraklardaki bin yıllık varlığımızın yeni bir heyecanla teyidi, küllerinden yeniden doğan bir milletin diriliş destanıdır.

Necip milletimiz, tarihin her safhasında hür ve onurlu yaşamış, yüreğindeki üstün cesaretle canından aziz bildiği vatanı, istiklali ve istikbali uğruna nice şanlı zaferlere imza atmıştır.

Malazgirt, Kut’ül-Amare ve Çanakkale zaferlerinin yanı sıra Cumhuriyetle taçlandırdığımız İstiklal Harbi ile birlikte tarih sahnesinde ilelebet var olacağımızı tüm dünyaya ilan etttik.

Kahraman ecdadımızın destansı bir mücadele vererek kurduğu Cumhuriyetimize sahip çıkmak hepimizin müşterek vazifesi, onu ilelebet payidar kılmak en öncelikli görevimizdir.

Büyük ve güçlü Türkiye yolunda Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına da birliğimizi, beraberliğimiz ve kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olarak gireceğimize yürekten inanıyorum.

Bu duygularla, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu eşsiz coğrafyayı bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi minnetle, şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.