YEREL
Giriş Tarihi : 31-05-2021 11:54   Güncelleme : 31-05-2021 11:54

Vali Doruk’un İstanbul’un Fethi’nin 568’inci Yıl Dönümü Mesajı

Dünyanın göz bebeği İstanbul’un, sevgili Peygamberimizin övgüsüne, müjdesine mazhar olan büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet ve kahraman askerleri tarafından fethedilişinin 568’ inci yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Vali Doruk’un İstanbul’un Fethi’nin 568’inci Yıl Dönümü Mesajı

Gerek sahip olduğu kadim tarihi gerekse bulunduğu konumuyla dünyanın en kıymetli şehirlerinin başında gelen İstanbul, milletçe sahip olduğumuz sevgi, saygı, hoşgörü ve adalet gibi yüce hasletlerimizin de timsalidir.

Bir çağ kapatıp yeni bir çağ açmasıyla tarihin akışını değiştiren bu muhteşem zafer aynı zamanda kahraman ecdadımızın sarsılmaz iradesini, azmini ve kararlılığını da tüm dünyaya göstermiştir.

Bizlere böylesi nice şanlı fetihler ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş armağan eden ecdadımızın sahip olduğu inanç, azim ve kararlılık, bu cennet vatanı daha müreffeh yarınlara taşıma yolunda bizlere ilham kaynağı olmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tarihe damga vuran İstanbul’un Fethi’nin 568’ inci dönümünü kutluyor, bu nadide kenti bizlere miras bırakan Fatih Sultan Mehmet ve tüm kahramanlarımızı rahmetle, hürmetle ve minnetle yâd ediyorum.