YEREL
Giriş Tarihi : 08-01-2022 16:50   Güncelleme : 08-01-2022 16:50

Vali Yılmaz Doruk’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Tebrik Mesajı

Vali Yılmaz Doruk’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Tebrik Mesajı

“Yerel, bölgesel, ulusal ve küresel alanda meydana gelen gelişmelerden haberdar olunmasınoktasın daönemli rol oynayan basın emekçileri, kamuoyunun haber alma ihtiyacını karşılamada başvurduğu öncelikli kaynaklardandır.

Mesleki ilkelerin yanı sıra toplumsal sorumluluk idrakiyle, demokratik ve hukuki değerlere saygı çerçevesinde ifa edilen bu kritik görev,daha bilinçli ve gelişmiş bir toplum yapısının oluşmasına katkı sunan önemli bir olgudur.

Günümüzde baş döndürücü bir hızla ilerleyen teknolojik yenilikler özellikle iletişim ve medya alanının çeşitlenmesine vesile olmuş, dünyadaki tüm sınırları ortadan kaldırarak habere erişimi daha kolay hale getirmiştir.

Gelişen bu teknolojik yeniliklerin gazetecilik mesleğine sunduğu büyük imkanların yine mesleki ilkeler ve basın ahlakından ödün vermeden kullanılması toplumun müreffeh yarınları adına hayati önem taşımaktadır.

Mesleki ilkeler çerçevesinde görevini ifa eden Türk basınının, ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında payı olduğunun bilinciyle, büyük ve güçlü Türkiye ülküsüne katkıda bulunmaya devam edeceğine inancımız tamdır.

Bu düşüncelerle, böylesine önemli bir görevi büyük bir fedakârlık ve sorumlulukla icra eden gazetecilerimizi saygıyla selamlıyor, tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum.”