YEREL
Giriş Tarihi : 23-04-2022 10:43   Güncelleme : 23-04-2022 10:43

Vali Yılmaz Doruk’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Vali Yılmaz Doruk’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Doruk Mesajında, “Aziz milletimiz için yepyeni bir milat olan 23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak tüm dünya çocuklarına armağan edilmesi, milletçe onlara verdiğimiz değerin en güzel tezahürüdür” dedi.

Vali Yılmaz Doruk, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bugün, milli iradenin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 102’inci kuruluş yıl dönümüyle birlikte ülkemiz ve dünyanın tüm çocuklarına armağan edilen Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

“Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir.” şiarıyla kurulan ve milli mücadele sürecini en iyi şekilde yöneterek büyük zaferlere imza atan Gazi Meclisimiz, bağımsızlığımıza giden yolun öncüsü olmuştur.

Milli varlığımızın en değerli ve gurur verici sembollerinden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 102 yıldır olduğu gibi milli iradenin, milli egemenliğin, istiklal ve istikbalimizin tecelligahı olmaya devam edecektir.

Aziz milletimiz için yepyeni bir milat olan 23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak tüm dünya çocuklarına armağan edilmesi, milletçe onlara verdiğimiz değerin en güzel tezahürüdür.

Geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’sini, 23 Nisan 1920 ruhundan aldığı ilhamla atiye büyük bir coşku ve özgüvenle yürüyen teknofest kuşağı gençlerimizin inşa edeceğine olan inancımız tamdır.

Bu vesileyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha gönülden tebrik ediyor, TBMM’nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu mukaddes vatanı bizlere emanet eden tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum.”