YEREL
Giriş Tarihi : 19-10-2022 10:33

Vali Yılmaz DORUK’un Muhtarlar Günü Mesajı

Vali Yılmaz DORUK’un Muhtarlar Günü Mesajı

Devletimizin temsil zincirinin ilk halkasını oluşturan Muhtarlık Teşkilatı; köklü geçmişiyle ülkemizdeki demokrasi kültürünün güçlenmesine katkı sunan önemli bir mercidir.

Vatandaşlarımızın talepleri ve beklentilerinin merkezi idareye ulaşmasında köprü görevi gören muhtarlarımız, devlet-millet bütünleşmesi noktasında da etkin bir rol oynamaktadır

Özellikle son yıllarda Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ıntalimatları ile tarihin her döneminde önemini koruyan Muhtarlık kurumunun işlevselliği daha da artmıştır.

Sn. Cumhurbaşkanımız nezdinde düzenlenen Muhtarlar Buluşmaları, 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü ilan edilmesi ve yapılan diğer birçok iyileştirmelermuhtarlarımıza gösterilen ehemmiyeti ortaya koymaktadır.

Gelinen noktada devletimize ve aziz milletimize layıkıyla hizmet etme gayretinde olan muhtarlarımızla, gelecek hedeflerimize daha emin adımlarla yürümeye devam edeceğimize inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, demokrasinin en yalın halini temsil eden muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, her birini hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

Artvin Valisi

Yılmaz DORUK

Gündem ArtvinGündem Artvin