YEREL
Giriş Tarihi : 20-05-2022 11:06   Güncelleme : 20-05-2022 11:06

“Vatan Aşkıyla Başlayan İlk Yolculuk”

“Vatan Aşkıyla Başlayan İlk Yolculuk”

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Acar mesajında gençlere seslenerek, “içinizdeki kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur” hatırlatması yaptı.

Milli Eğitim İl Müdürü Fahri Acar mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili Gençler,

19 Mayıs 1919 Samsun topraklarında; kararla, azimle ve vatan aşkıyla başlayan ilk yolculuk, ilk umut ve atılan ilk adımdır.

Vatanımızda bağımsız yaşamak ve yurdu düşmandan ilelebet temizlemek için verilen bu kurtuluş mücadelesinde kararlılık ve inançla atılan bu ilk adım; milletimize üst üste başarılar getirmiş, birçok cephenin zaferle sonuçlanmasını sağlamıştır.

Bundan sonra da güzel ülkemiz sizlerin kararla, azimle ve inançla attığınız adımlarla yükselecek ve sizlerin çalışmaları ile birçok başarıya imza atılacaktır. Bunları yaparken yurdumuza düşman olan şahıslar, ülkeler bunlara engel olmaya teşebbüs edebilir. Ancak unutmayınız ki "İçinizdeki kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur."

Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Mücadelemizin tüm kahraman şehitlerini saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Türk Milletimizin ve tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.”