YEREL
Giriş Tarihi : 09-06-2021 10:49   Güncelleme : 09-06-2021 10:49

VATANDAŞ MEMNUN

Altyapı çalışmaları sonrası üstyapıya geçilmesi vatandaşların olumlu sonuçları ile karşılaştı.

VATANDAŞ MEMNUN

Kültür sokağı esnaflarından olan Suat Akyüz, Artvin içerisinde yapılan alt ve üstyapı çalışmalarına yönelik dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda görüntü olarak modern bir yapıya evirilen çarşı mahallesindeki yollar vatandaşın beğenisini kazandı. Aynı zamanda kapan uygulamalarına yönelik bizimde fikrimiz alınmalı diyen Akyüz, aşıya yönelikte olumlu ifadelerde bulundu.

Çalışmaların vatandaşa etkisi

Akyüz, yapılan altyapı ve üstyapı çalışmalarına yönelik şu açıklamalarda bulundu “ Doğalgazın vesilesi ile yol çalışmalarının da yapılması Artvin adına çok güzel oldu. Ben yapılan bu çalışmaların yeni ve modern bir görüntü yaratacağını düşünüyorum ayrıca kaldırımlarında yapılması biz vatandaşların adına güzel bir çalışma çünkü öncesinde kaldırım kenarlarına park halinde olan araçlar vardı artık yapılan kaldırımlara araçların çıkmamasını engelleyen küçük çıkıntılarda faydalı olacaktır. Artvin’de her yerde böyle çalışmaların yapılması gerekiyor ilerleyen zamanda yollar yenilenir ve insanların kullanımına göre de şekillendirilirse çok iyi olacaktır “ dedi.

Kapan

Akyüz, kapanların uygulamaya girmesinden sonraki süreçte düşüncelerini şu ifadeler ile anlattı “ kapanların gerekli olduğu noktalar vardı fakat bazı kapan konulan noktalar ambulans gibi acil durumda gerekli araçlar açısından engel olacaktır. Bu konulmaması gereken noktalara yönelik tekrardan masaya yatırılıp kapanlara yönelik uygulamanın değişmesi lazım önce vatandaştan, esnaftan, ambulans kullanan vatandaştan da fikirlerini almaları gerekiyor. Eğer kimsenin fikrini almadan öyle olduğu gibi uygulanırsa şu anda olduğu gibi çoğu araç kullanıcısı için hem vakit kaybı olan konumlar var hem de polis, itfaiye ve ambulans aracı gibi acil duruma yönelik kullanılan araçlara büyük vakit kaybı yaratıyor. Şu anda benim bulunduğum kültür sokağında kapan uygulamasından dolayı araçların yönü tek yön olarak değiştirildi bu uygulamalar güzel fakat bazen hızlı geçen araçlarında olması böyle yayaların çok olduğu sokaklar için büyük tehlike yaratıyor. Kasis konulması uygun olabilir bir kapandansa küçük bir tümsek dahi olur eğer bu gibi ufak tefek detayları vatandaşlarla konuşulursa vatandaşın bakış açısına yönelikte çalışmalar yapılabilir “ dedi.

1 Hazirana geçiş doğru mu?

Akyüz, 1 Haziranda uygulamaya giren normalleşme süreci hakkında şu açıklamalarda bulundu “ bence 17 günlük tam kapanma dönemi böyle bir sürece geçiş için yeterli olmadı. Bazı yerler kapalı olurken bazı yerler ise açık olduğu sürede tam kapanma denilemez çünkü insanlar evde sıkılıp alışveriş bahanesi ile sokağa çıkıyordu. Ya tam kapanma olacaktı ya da hiç kapanma olmayacaktı yapılan uygulamanın 1 Haziranda sokağa çıkmaya yönelik yasakların esnetilmesi için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Umarım böyle zorlu bir süreçte daha yerinde kararlar alınır ve aşılanmalar ne kadar hızlı yapılırsa bir o kadar hızlı şekilde bu süreci atlatabiliriz “ dedi.

Aşıya dair

Akyüz, aşılanmaya yönelik şu açıklamaları yaptı “ bana kalırsa aşılanmaların daha çok uygulanması hepimiz için iyi olur henüz aşı olmadım fakat aşı olmayı düşünüyorum. Ne kadar yararlı olacağını bilemeyiz ama tek çıkış kapısı herkes için şu anda aşı gibi görünüyor. Eğer aşılanmalarda sorun çıkmaz ise uygulanan aşılar sonrası eskisi gibi normale dönebileceğimizi umut ediyorum “ dedi.