YEREL
Giriş Tarihi : 07-01-2022 10:26   Güncelleme : 07-01-2022 10:26

VOLEYBOL GRUP MÜSABAKALARI ARTVİN'DE BAŞLADI

VOLEYBOL GRUP MÜSABAKALARI ARTVİN'DE BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığının gençleri sportif faaliyetlerle tanıştırmak ve spora yönlendirmek amacıyla düzenlediği okul sporları etkinlikleri kapsamında Voleybol Grup Müsabakaları, Merkez Spor Salonunda düzenlenen Açılış Seremonisi ile başladı.

6 - 9 Ocak 2022 tarihleri arasında Artvin’de gerçekleşecek olan; 2021 - 2022 Okul Sporları Voleybol Yıldızlar ( Kız - Erkek ) Grup Müsabakaları, Merkez Spor Salonunda düzenlenen Açılış programı ile başladı.

Grup Müsabakalarına; Artvin, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Rize, Samsun, Trabzon ve Kars illerinden kız ve erkek voleybol takımları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Artvin Vali Yardımcısı Onur Özaydın; "Sporun birleştirici gücü hepimizin bildiği yadsınamaz bir gerçek bu yüzden yurdumuzun değişik illerinden bölgemizden gelen genç kardeşlerimizi Artvin’de misafir etmekten mutluluk duyuyoruz.

Yapacak olduğumuz müsabakaların elbette spor müsabakası olduğu için yarışmayı gerektirecek ama sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu unutmadan en güzel şekilde bu mücadeleyi sonlandırmak dileğiyle. İlimize tekrar hoş geldiniz diyorum ve sizi ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz hepinize sakatlığın ve diğer olumsuzlukların olmadığı güzel müsabakalar diliyorum" diye konuştu.

Programda konuşan Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Bölge illerden gelen öğrencileri tebrik ederek öğrencilerin akademik, kültürel ve sportif alanlarda gelişmesinin önemine değindi. Acar, sporcu gençlere Artvin’de güzel anılar biriktirecekleri güzel bir spor müsabakası olması dileklerinde bulundu.

Merkez Spor Salonunda düzenlenen Grup Müsabakaları Açılış Seremonisine; Artvin Vali Yardımcısı Onur Özaydın, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, kurum amirleri, sporcu ve antrenörlerkatıldı.

Gurup müsabakalarına Artvin’i erkeklerde Artvin Atatürk Ortaokulu, kızlarda Artvin Yavuz Selim Ortaokulu temsil edecek.

Diğer illerden katılan erkekler takımı okulları şöyle: Erzurum Saltukbey Ortaokulu, Giresun Şehit Sezgin Burak Cantürk Ortaokulu, Iğdır Bulakbaşı Ortaokulu, Rize Boğaz Ortaokulu, Samsun Cumhuriyet Ortaokulu, Trabzon Cumhuriyet Ortaokulu.           

Diğer illerden katılan kızlar takımı okulları ise şöyle:        Erzurum Saltukbey Ortaokulu, Giresun Yalıköy Şehit Pilot Teğmen Barış Çakır Ortaokulu, Rize Aksu Atatürk Ortaokulu, Trabzon Ayşe Kırali Ortaokulu, KarsMihralibey Ortaokulu, Gümüşhane Atatürk Ortaokulu, Iğdır Bulakbaşı Ortaokulu     .                                                                                                        

HATİCE DİLER