YEREL
Giriş Tarihi : 22-06-2021 11:44   Güncelleme : 22-06-2021 11:44

YABANCI DİL ÖĞRETİM ASİSTANLIĞI BURSU BAŞVURULARI BAŞLADI

Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu başvuruları 16 Ağustos 2021 tarihine kadar devam ediyor.

YABANCI DİL ÖĞRETİM ASİSTANLIĞI BURSU BAŞVURULARI BAŞLADI

Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu

FLTA Bursu, kariyerlerinin başındaki İngilizce öğretmenlerinin, İngilizce Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencilerinin ve İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi, İngilizce Mütercim-Tercümanlık ve İngilizce Çeviri bilimi bölümleri son sınıf öğrencisi olup, en geç Haziran 2022’de mezun olacak öğrencilerin veya daha önceki yıllarda bu bölümlerden mezun olan kişilerin başvuru yapabildiği bir programdır.

Yukarıda belirtilen bölümlerden, İngilizce Öğretmenliği Bölümü dışındaki diğer tüm bölümlerin öğrenci ve mezunlarının, Pedagojik Formasyon Sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Bu bölümlerin yanı sıra, Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Dilbilim veya Gazetecilik ve Medya bölümlerinden de programa başvuru yapılmaktadır. Bu bölümlerden başvuracak adayların, başvuru sırasında hem Pedagojik Formasyon Sertifikası sunmaları hem de en az iki yıllık öğretmenlik tecrübesine sahip olmaları gerekmektedir.

Avantajları

FLTA Bursu dokuz ay süre ile verilen bir programdır ve seçilecek kişiler, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan üniversiteler de Türkçe dersi verirken, aynı zamanda bulundukları üniversitede her dönem en az iki ders de alabileceklerdir. 2022-2023 akademik yılına yönelik yapılacak Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu başvuruları için son başvuru tarihi 16 Ağustos 2021’dir. Bu programa başvurmayı düşünen adaylar, başvuru formu ve ayrıntılı bilgiye www.fulbright.org.tr adresinden ulaşabilirler.

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu nedir?

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, Türk ve Amerikalı üniversite mezunlarını, akademisyenleri, sanatçıları ve kamu görevlilerini eğitim, yaşam ve seyahat masraflarını kapsayan burslarla desteklemekte ve ABD’de eğitim almak isteyen Türk öğrencilere eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Komisyon, Türk ve Amerikan halkları arasında eğitim ve kültürel değişim yoluyla ortak bir anlayış geliştirmek için kurulmuştur.