YEREL
Giriş Tarihi : 06-06-2022 14:35   Güncelleme : 06-06-2022 14:35

“Yapılan Güzel Şeyleri Takdir Etmeliyiz”

“Yapılan Güzel Şeyleri Takdir Etmeliyiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, Artvin Belediyesi tarafından yapılan asfaltlama çalışmaları ile ilgili AKP İl Başkanı Fatih Tahtalı’nın eleştirilerine yazılı basın açıklaması yayınlayarak cevap verdi.

Alt yapı ve doğalgaz çalışmaları nedeniyle bozulan ana arter yollarda yapılan sıcak asfaltlama çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan AKP İl Başkanı Fatih Tahtalı’nın eleştirilerine cevaben yazılı basın açıklaması yayınlayan CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü “Buradan iktidar partisine sesleniyorum; yıllardır konuştuğunuz Fıstıklı Köyü’nden yapılması planlanan ama halen daha başlamaya cesaret edemediğiniz alternatif yol projesi ne durumdadır” dedi.

Gümrükçü açıklamasında ifadelere yer verdi:

“Öncelikle, “Derman Belediyecilik” sloganıyla göreve geldiği 2019 yılından itibaren Artvin’imizi geliştirmek ve güzelleştirmek adına gece gündüz çalışan Belediye Başkanımız ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Göreve gelir gelmez, daha koltuğa oturmadan, büyük bir cesaret isteyen alt yapı çalışmalarına başlayan Belediye Başkanımız, doğalgazdan su isale hattına, yer altından yer üstüne yüreklere dokunan birçok projesiyle Artvinliye “derman” oldu. Tüm bu projelere girişirken; buna engel tüm sorunlara büyük bir özveriyle göğüsledi. Örneğin OPET Kavşağından AVM Kavşağına kadar olan kısım belediyeye ait değilken, Artvinli hemşerilerimiz sırf mağdur olmasın, doğalgazdan mahrum kalmasın diye, o kısım bizzat Belediyemizce Karayollarından Belediye sınırlarına alındı. Yaşanan bu süreçte Artvin’in Artvinlinin hakkını bir kez olsun yedirmedi. Bugün kömürün tonunun 7 bin lira olduğunu hatırlatarak başkanımızın Artvin halkı için ne kadar büyük bir iş yaptığını anlamış oluyoruz. Yaşanan bu dönemde herkes geçici olarak bir mağduriyet yaşadı fakat gelinen son süreçte Artvin Belediyesi alnının akıyla bu etabı asfalt kaplama işinin sonuna yaklaşmış durumdadır. Yapılan güzel şeyleri takdir etmeliyiz. İktidar Partisi İl Başkanının yapmış olduğu basın açıklamasını dinledik. Teknik konularda gerekli cevabı Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin meclis toplantısında verdi. Bu süreçte anlaşılmıştır ki Artvin’e giriş için bir alternatif yol elzemdir. Buradan iktidar partisine sesleniyorum yıllardır konuştuğunuz Fıstıklı Köyü’nden yapılması planlanan ama halen daha başlamaya cesaret edemediğiniz alternatif yol projesi ne durumdadır. Yok, yapılmayacaksa merak etmeyin biz 2023’te millet ittifakı olarak o alternatif yolu biz yaparız. Bu süreçte büyük bir özveriyle çalışan belediye personeline, il özel idaresi personeline emeklerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz.”