YEREL
Giriş Tarihi : 29-04-2022 10:59   Güncelleme : 29-04-2022 10:59

Yaralı Karaca İçin Canını Tehlikeye Attı

Yaralı Karaca İçin Canını Tehlikeye Attı

Şavşat’ta bir vatandaş, kurtarmak istediği yaralı karaca ile birlikte yolun altına yuvarlandı.

Şavşat’ta ikamet eden Soner Dursun isimli bir vatandaş kurtarmak istediği yaralı karaca ile birlikte dengesini kaybederek yolun altına yuvarlandı.

Artvin-Şavşat karayolu güzergahında aracı ile ilerleyen Dursun, yol kenarında bitkin halde gördüğü karacaya yardım etmek için aracından inerek karacanın yanına yaklaştı. Karaca’nın yaralı olduğunu ve hareket etmekte zorlandığını fark eden Dursun, karacayı yakalamak isterken dengesini kaybederek yoldan aşağıya yuvarlandı.

Olay dün gece saat 23.00 sıralarında Artvin-Şavşat kara yolu güzergâhındaki Çoruh Nehri kıyısında meydana geldi. Yaşanan olayda Dursun, şan eseri ciddi bir yara almadan kurtulurken bulunduğu yerden arkadaşlarının yardımı ile çıktı. Yaşanan o anlar Dursun’un arkadaşının cep telefonu kamerasına yansıdı. Karaca, yaşanan olay yerinden uzaklaşarak gecenin karanlığında gözden kayboldu.

Karacayı Doğa Koruma ve Milli Parlak Müdürlüğü'ne teslim etmek için yakalamaya çalıştığını belirten Soner Dursun, “Yaralı karaca yol kenarında duruyordu. Onu o şekilde orada bırakınca diğer hayvanlara yem olacaktı. Karacaya yaklaştım, onu sağlam bacağından tuttum ama karaca çok güçlüydü. Dengemi kaybederek karaca ile birlikte kayalıklardan düştüm. Karaca üstüme düştü. Hemen alt tarafımızda Çoruh Nehri akıyordu. Oraya düşerken kafamı, bacaklarımı çarptım. Tam nehre düşerken orada bulunan bir taş beni tuttu. Yaşayacak günümüz, verilmiş sadakamız varmış. Ölümden döndüm ama keşke karacayı kurtarabilseydim. O şu an yaralı kırık bacağı ile doğada acı çekerek gezecek çok üzgünüm” diye konuştu.